UFO: Wojsko USA publikuje nowe informacje o nagraniach

UFO: Wojsko USA publikuje nowe informacje o nagraniach

UFO: Wojsko USA publikuje nowe informacje o nagraniach
Źródło zdjęć: © YouTube
Karolina Modzelewska
15.05.2020 13:53, aktualizacja: 15.05.2020 16:34

Pentagon ujawnił nowe informacje o niedawno odtajnionych nagraniach przedstawiających UFO. Raport zawiera m.in. treści dotyczące wielkości oraz kształtu niezidentyfikowanych obiektów latających.

Najnowszy raport Pentagonu w dokładny sposób opisuje spotkanie pilotów marynarki wojennej USA z UFO. Można w nim przeczytać: "Nieznane samoloty wydawały się małe, w przybliżeniu wielkości walizki i srebrne”.

UFO: Wielkość i wygląd

Chodzi o incydent z 2014 roku, kiedy samolot "przeleciał w odległości 1000 [stóp] od obiektu, ale nie był w stanie pozytywnie określić tożsamości samolotu”. Raport sugeruje, że niewielkimi obiektami, które uwieczniono na nagraniach, mogą być drony. Nie ustalono jednak, kto mógłby nimi sterować.

Jesteś graczem? Wypełnij naszą ankietę

Trzy nagrania przedstawiające UFO zostały odtajnione pod koniec kwietnia 2020 roku. Pentagon uznał, że wideo z listopada 2004 roku oraz dwa filmy ze stycznia 2015 roku nie ujawniają żadnych wrażliwych treści, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu powietrznemu.

UFO: Odtajnione nagrania

Rzeczniczka Pentagonu Sue Gough informowała wówczas, że materiały „nie ujawniają żadnych wrażliwych zdolności ani systemów i nie wpływają na żadne późniejsze postępowanie w sprawie inwazji wojskowej w przestrzeń powietrzną przez niezidentyfikowane obiekty latające".

Nagrania - „Flir”, „Go Fast” i „Gimbal” opublikowano na stronie internetowej Naval Air Systems Command, a marynarka wojenna USA potwierdziła, że piloci natrafili na niezidentyfikowane obiekty latające.

Treść raportu została udostępniona przez CNN. Można ją znaleźć tutaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (169)