UFO: Kongres chce, aby wojsko ujawniło więcej informacji o niezidentyfikowanych obiektach latających

UFO: Kongres chce, aby wojsko ujawniło więcej informacji o niezidentyfikowanych obiektach latających

UFO: Kongres chce, aby wojsko ujawniło więcej informacji o niezidentyfikowanych obiektach latających
Źródło zdjęć: © YouTube
Karolina Modzelewska
25.06.2020 10:58, aktualizacja: 25.06.2020 12:16

Komisja ds. Wywiadu Senatu Stanów Zjednoczonych chce, aby amerykańskie agencje wywiadowcze i Pentagon ujawniły więcej informacji o niezidentyfikowanych obiektach latających.

Raport "Politico" sugeruje coraz większe naciski na ujawnienie wszystkich informacji o UFO. Członkowie Komisji ds. Wywiadu Senatu Stanów Zjednoczonych, której przewodzi Marco Rubio, głosowali za stworzeniem przepisu pozwalającego na organizację publicznej debaty dotyczącej sposobów, w jaki rząd USA analizuje doniesienia o UFO.

UFO: Potrzeba nowych regulacji

"Komisja jest nadal zaniepokojona tym, że rząd federalny nie ma jednolitego, kompleksowego procesu gromadzenia i analizowania danych wywiadowczych dotyczących niezidentyfikowanych zjawisk lotniczych, pomimo potencjalnego zagrożenia" – można przeczytać w raporcie podmiotu, do którego dostęp uzyskał "Politico".

Przedstawiciele Komisji twierdzą również, że sposób przekazywania informacji o spotkaniach z UFO "był niespójny". Dodają też, że całej kwestii "brakowało uwagi ze strony kierownictwa wyższego szczebla".

UFO: Tajemnicze nagrania

Trzy nagrania przedstawiające UFO po raz pierwszy ujrzały światło dzienne w 2017 roku za sprawą śledztwa przeprowadzonego przez "The New York Times". Dopiero w kwietniu 2020 roku Pentagon oficjalnie udostępnił filmy i potwierdził ich autentyczność.

Zagadką pozostaje to, w jaki sposób wszyscy członkowie Senatu zagłosują i czy zgodzą się na przyjęcie nowych regulacji. W głosowaniu musi uczestniczyć Izba Reprezentantów oraz administracja Donalda Trumpa.

Christopher Mellon, były urzędnik wywiadu Pentagonu przyznał, że dostęp do pełnych informacji o UFO mógłby ujawniać nieznane dotąd zagrożenie, słabość militarną, aż po wiedzę na temat sond odwiedzających naszą planetę. Na razie takie doniesienia są wyłącznie przypuszczeniami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)