Tylko opinii UOKiK-u brakuje do rozstrzygnięcia konkursu na DVB-H

Tylko opinii UOKiK-u brakuje do rozstrzygnięcia konkursu na DVB‑H

Tylko opinii UOKiK-u brakuje do rozstrzygnięcia konkursu na DVB-H
Źródło zdjęć: © AFP
04.03.2009 20:44, aktualizacja: 05.03.2009 09:52

UKE wyłoni zwycięzcę przetargu na operatora telewizji mobilnej po otrzymaniu opinii Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - powiedziała prezes UKE Anna Streżyńska.

_ Jesteśmy gotowi do zakończenia przetargu i wyłonienia zwycięzcy. Potrzebujemy jeszcze opinii UOKiK dotyczącą wpływu potencjalnego zwycięzcy na konkurencję na rynku _ - powiedziała Streżyńska.

Maciej Chmielowski z biura prasowego UOKiK powiedział, że Urząd kończy pracę nad dokumentem i w ciągu kilku dni prześle je UKE.

UKE ogłosił konkurs na operatora telewizji mobilnej (DVB-H) w październiku 2008 roku. W multipleksie przewidziano miejsce na 16 kanałów. Według warunków przetargu, pierwsza stacja ma ruszyć w ciągu 3 miesięcy od uzyskania rezerwacji, do końca roku - 10, a 31 do końca 2011 roku. Patrząc na europejskie doświadczenia w tej kwestii można założyć, że kilka podstawowych kanałów zostanie zaoferowanych odbiorcom za darmo, pozostałe będą płatne.

W styczniu oferty złożyły dwa podmioty: spółka czterech operatorów - Mobile TV - oraz INFO-TV-FM. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)