Twórcy filmu Hurt Locker domagają się pieniędzy od użytkowników BitTorrent

Twórcy filmu Hurt Locker domagają się pieniędzy od użytkowników BitTorrent

Twórcy filmu Hurt Locker domagają się pieniędzy od użytkowników BitTorrent
Źródło zdjęć: © chip.pl
24.04.2012 01:27, aktualizacja: 24.04.2012 09:10

2514 osób, które pobrało ten film z Torrenta na zapłacić łącznie 6 mln dolarów

Hurt Locker to dramat wojenny z 2008 roku, o którym nikt nie słyszał do momentu przyznania mu sześciu Oscarów dwa lata później.

Wtedy dowiedzieli się o nim wszyscy, w tym setki tysięcy użytkowników sieci BitTorrent, którzy zaczęli ściągać i udostępniać film. To najwyraźniej mocno zdenerwowało firmę Voltage Pictures, która właśnie złożyła pozew w sądzie federalnym na Florydzie.

Znajduje się w nim 251. użytkowników sieci BitTorrent, którzy mają zapłacić łącznie kilka milionów dolarów i zrekompensować straty studia wyrządzone przez piractwo i naruszenie praw autorskich. Ten ruch umożliwi firmie uzyskanie danych osobowych i pozyskanie od każdej z nich po 3000 dolarów, co powinno się przełożyć na łączną sumę 6 mln dolarów.

Co ciekawe wszystkie adresy IP dostępne w pozwie dotyczą pobrać z 201. roku, co oznacza, że Voltage Pictures czekał aż dwa lata na złożenie pozwu w związku z łamaniem praw autorskich. Ponadto pozew dotyczy tylko użytkowników jednego ISP – firmy Charter Communications. To z pewnością nie przyniesie jej nowych klientów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (145)