Twórcy filmu Hurt Locker domagają się pieniędzy od użytkowników BitTorrent

Strona głównaTwórcy filmu Hurt Locker domagają się pieniędzy od użytkowników BitTorrent
24.04.2012 01:27
Twórcy filmu Hurt Locker domagają się pieniędzy od użytkowników BitTorrent
Źródło zdjęć: © chip.pl

2514 osób, które pobrało ten film z Torrenta na zapłacić łącznie 6 mln dolarów

Hurt Locker to dramat wojenny z 2008 roku, o którym nikt nie słyszał do momentu przyznania mu sześciu Oscarów dwa lata później.

Wtedy dowiedzieli się o nim wszyscy, w tym setki tysięcy użytkowników sieci BitTorrent, którzy zaczęli ściągać i udostępniać film. To najwyraźniej mocno zdenerwowało firmę Voltage Pictures, która właśnie złożyła pozew w sądzie federalnym na Florydzie.

Znajduje się w nim 251. użytkowników sieci BitTorrent, którzy mają zapłacić łącznie kilka milionów dolarów i zrekompensować straty studia wyrządzone przez piractwo i naruszenie praw autorskich. Ten ruch umożliwi firmie uzyskanie danych osobowych i pozyskanie od każdej z nich po 3000 dolarów, co powinno się przełożyć na łączną sumę 6 mln dolarów.

Co ciekawe wszystkie adresy IP dostępne w pozwie dotyczą pobrać z 201. roku, co oznacza, że Voltage Pictures czekał aż dwa lata na złożenie pozwu w związku z łamaniem praw autorskich. Ponadto pozew dotyczy tylko użytkowników jednego ISP – firmy Charter Communications. To z pewnością nie przyniesie jej nowych klientów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (145)