Twoja Perspektywa - zdobądź płatny staż w Grupie TP

Twoja Perspektywa - zdobądź płatny staż w Grupie TP

25.10.2010 14:16, aktual.: 25.10.2010 14:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trzymiesięczne płatne praktyki, nagrody w wysokości nawet 10 tys. zł, staże w Grupie TP oraz cykl warsztatów czekają na studentów, którzy wezmą udział w tegorocznej edycji programu Twoja Perspektywa. Organizatorami są Telekomunikacja Polska oraz Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami przy współpracy Business for Society.

Na program Twoja Perspektywa składają się: cykl warsztatów, program ambasadorski oraz konkurs. Celem programu jest pomoc w rozwijaniu kompetencji studentów tak, aby odpowiadały one potrzebom pracodawców, zbliżenie świata nauki i biznesu, a także zainteresowanie studentów karierą w branży telekomunikacyjnej.

- Jesteśmy przekonani, że Twoja Perspektywa ułatwi studentom wejście na rynek pracy, a jednocześnie poszerzy ich wiedzę na temat branży telekomunikacyjnej. To z kolei pomoże firmom - w tym również Grupie TP - w pozyskaniu dobrze przygotowanych i kreatywnych specjalistów –. powiedział Zbigniew Krzysztoń, Dyrektor Departamentu Rekrutacji i Rozwoju Pracowników Grupy TP.

Obraz
© (fot. Purestock / Thinkstock)

- Zainteresowanie poprzednimi edycjami programu było tak duże, że w tym roku postanowiliśmy zaprosić do udziału w nim siedem kolejnych uczelni technicznych i ekonomicznych –. powiedział Marcin Kasperek, Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami. - Wierzymy, że dzięki obecności na tak wielu uczelniach specjalistów z Grupy TP, będziemy mogli przekazać młodym ludziom jak najwięcej praktycznej wiedzy biznesowej i specjalistycznej. Według studentów to właśnie takich praktycznych umiejętności najczęściej im brakuje - dodał.

Podczas warsztatów prowadzonych przez praktyków i trenerów z Grupy TP, studenci z 1. uczelni partnerskich będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę nie tylko z zakresu telekomunikacji czy ekonomii, ale też autoprezentacji lub prowadzenia negocjacji. Twoja Perspektywa to także Program Ambasadorski Grupy TP, oparty na ścisłej współpracy firmy z uczelniami za pośrednictwem grupy ok. 30 ambasadorów. Ambasadorzy wyłonieni spośród studentów uczelni patronackich zyskują możliwość poznania Grupy TP od wewnątrz oraz odbycia płatnych praktyk dopasowanych do ich oczekiwań. Dodatkową ofertą są szkolenia e-learningowe oraz udział w wirtualnej grze biznesowej.

Podobnie jak w poprzednich edycjach programu, również w tym roku odbędzie się ogólnopolski konkurs dla studentów, których pasją są nowoczesne technologie, a także dla tych, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę z zakresu marketingu i zarządzania. W konkursie mogą wziąć udział studenci ze wszystkich uczelni w Polsce, którzy ukończyli pierwszy rok studiów, ale nie ukończyli jeszcze 2. roku życia.

Poprzednie edycje programu realizowano na 6 uczelniach technicznych i ekonomicznych w całej Polsce. W bieżącej edycji weźmie udział już 1. uczelni. Z kolei w samym konkursie uczestniczyło 1300 studentów ze 160 uczelni (dla porównania w I edycji – 638 uczestników z 60 uczelni). W warsztatach zorganizowanych w poprzednich dwóch edycjach wzięło udział blisko 900 studentów.

Więcej informacji o III edycji programu znajduje się na stronie www.twojaperspektywa.pl

Na początku listopada na stronie internetowej programu zostanie opublikowany harmonogram warsztatów i rozpocznie się rejestracja on-line zainteresowanych studentów. Z kolei rejestracja on-line uczestników konkursu rozpocznie się w styczniu 2011 r. Studentów zainteresowanych udziałem w III edycji Programu Ambasadorskiego Grupy TP, którzy studiują na uczelniach partnerskich projektu, zapraszamy do kontaktu z Campus Recruiterem programu, Agnieszką Krawczyńską, agnieszka.krawczynska@pszk.org.pl , tel. 022 890 02 48.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)