Twój Kindle może dziś przestać działać. Oto sposób, na niedziałające urządzenie

Twój Kindle może dziś przestać działać. Oto sposób, na niedziałające urządzenie

Twój Kindle może dziś przestać działać. Oto sposób, na niedziałające urządzenie
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
23.03.2016 09:07, aktualizacja: 23.03.2016 10:37

Jeżeli posiadasz czytnik e-booków Amazonu wyprodukowany przed 2013 rokiem właśnie mogłeś stracić dostęp do usług sieciowych. Możesz go przywrócić jeśli wykonasz aktualizację oprogramowania, która jest obowiązkowa. W przeciwnym wypadku czytnik stanie się bezużyteczny.

Czytniki Amazon Kindle wyprodukowane przed 201. rokiem właśnie straciły możliwość łączności z usługami sieciowymi. Rozwiązaniem tego problemu jest aktualizacja oprogramowania urządzenia, której trzeba dokonać za pośrednictwem komputera, do którego podłączymy czytnik.

Amazon informował o tym swoich klientów wysyłając im stosowne maile i powiadomienia, jednak wiele osób zignorowało konieczność pobrania nowego oprogramowania. Jego nowa wersja poprawia bezpieczeństwo urządzenia, a także zmienia sposób szyfrowania połączenia sieciowego.

Aktualizację można pobrać z tego adresu. Jeżeli tego nie zrobimy, nasz czytnik pozwoli nam tylko na dalsze korzystanie z książek, które na niego pobraliśmy. Wszystkie usługi pozostaną niedostępne, a próby ich uruchomienia spotkają się z komunikatem o błędzie. Nowe oprogramowanie należy pobrać najpierw na komputer, podłączyć do niego czytnik kablem i w ten sposób zaktualizować sprzęt.

jb

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)