Twój Kindle może dziś przestać działać. Oto sposób, na niedziałające urządzenie

Twój Kindle może dziś przestać działać. Oto sposób, na niedziałające urządzenie23.03.2016 09:07
Twój Kindle może dziś przestać działać. Oto sposób, na niedziałające urządzenie
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

Jeżeli posiadasz czytnik e-booków Amazonu wyprodukowany przed 2013 rokiem właśnie mogłeś stracić dostęp do usług sieciowych. Możesz go przywrócić jeśli wykonasz aktualizację oprogramowania, która jest obowiązkowa. W przeciwnym wypadku czytnik stanie się bezużyteczny.

Czytniki Amazon Kindle wyprodukowane przed 201. rokiem właśnie straciły możliwość łączności z usługami sieciowymi. Rozwiązaniem tego problemu jest aktualizacja oprogramowania urządzenia, której trzeba dokonać za pośrednictwem komputera, do którego podłączymy czytnik.

Amazon informował o tym swoich klientów wysyłając im stosowne maile i powiadomienia, jednak wiele osób zignorowało konieczność pobrania nowego oprogramowania. Jego nowa wersja poprawia bezpieczeństwo urządzenia, a także zmienia sposób szyfrowania połączenia sieciowego.

Aktualizację można pobrać z tego adresu. Jeżeli tego nie zrobimy, nasz czytnik pozwoli nam tylko na dalsze korzystanie z książek, które na niego pobraliśmy. Wszystkie usługi pozostaną niedostępne, a próby ich uruchomienia spotkają się z komunikatem o błędzie. Nowe oprogramowanie należy pobrać najpierw na komputer, podłączyć do niego czytnik kablem i w ten sposób zaktualizować sprzęt.

jb

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)