Twitter zablokuje twoje konto, jeśli nazwiesz się Elon Musk

Twitter zablokuje twoje konto, jeśli nazwiesz się Elon Musk25.07.2018 11:10
Twitter zablokuje twoje konto, jeśli nazwiesz się Elon Musk
Źródło zdjęć: © Bullish News

Twitter przystępuje do wojny. Dodatkowa ochrona kont, masowa blokada fejków, a teraz jeszcze nowe (i dość niestandardowe) ograniczenia w regulaminie. Otóż dziś możesz dostać bana nawet za to, że zmienisz nazwę swego konta na imię konkretnej znanej osoby.

Wojnę z fejkami Twitter prowadzi bezlitośnie: w ciągu ostatnich dwóch miesięcy serwis zawiesił ponad 70 milionów kont. Przy tym wśród zablokowanych mogą okazać się też realni użytkownicy – niestety system, który zajmuje się "czystką" nie jest idealny. Jednak ostatnio Twitter zaskoczył swoich klientów zupełnie nową regułą. Możesz zostać zablokowany, jeśli zmienisz swój login na Elon Musk.

289663330703145978
Źródło zdjęć: © WP.PL

Sprawdziliśmy to sami. Konto zostało zablokowane w ciągu kilku minut. Jak podaje The Verge, przyczyną tego są oszuści, aktywnie promujący kryptowalutę w komentarzach pod postami amerykańskiego miliardera. "W ramach naszych ciągłych starań mających na celu zwalczanie spamu i szkodliwej aktywności w naszej usłudze, testujemy nowe technologie, aby demaskować konta, które używają określeń czy pojęć zwykle związanych z kampaniami spamowymi" – mówi rzecznik Twittera. Obecnie firma powstrzymała się od jakichkolwiek komentarzy na temat tego, czy w przyszłości blokada będzie dotyczyła imienia każdej znanej osoby albo tylko konkretnych.

Oczywiście, ban nie jest trwały. Twitter proponuje zablokowanemu użytkowniku odzyskanie dostępu do konta poprzez dwustopniową weryfikację: najpierw wprowadzenie captchi (klasyczne "wybierz zdjęcia z samochodami"), potem kod SMS wysłany na twój numer. Te działania udowodnią, że nie jesteś fejkiem. Ciekawe jest też to, że po weryfikacji możesz spokojnie używać imienia Elona Muska. Jedną z zalet Twittera zawsze była możliwość zmieniania nazwy użytkownika i przy tym wielokrotnego. Nikt nie zabrania nazywać się na Twitterze Elon Mask. Problem tkwi w licznych próbach spamerów w podszywaniu się pod Maska.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)