Twitter zablokuje twoje konto, jeśli nazwiesz się Elon Musk

Twitter zablokuje twoje konto, jeśli nazwiesz się Elon Musk

Twitter zablokuje twoje konto, jeśli nazwiesz się Elon Musk
Źródło zdjęć: © Bullish News
25.07.2018 11:10, aktualizacja: 25.07.2018 13:26

Twitter przystępuje do wojny. Dodatkowa ochrona kont, masowa blokada fejków, a teraz jeszcze nowe (i dość niestandardowe) ograniczenia w regulaminie. Otóż dziś możesz dostać bana nawet za to, że zmienisz nazwę swego konta na imię konkretnej znanej osoby.

Wojnę z fejkami Twitter prowadzi bezlitośnie: w ciągu ostatnich dwóch miesięcy serwis zawiesił ponad 70 milionów kont. Przy tym wśród zablokowanych mogą okazać się też realni użytkownicy – niestety system, który zajmuje się "czystką" nie jest idealny. Jednak ostatnio Twitter zaskoczył swoich klientów zupełnie nową regułą. Możesz zostać zablokowany, jeśli zmienisz swój login na Elon Musk.

Obraz
© WP.PL

Sprawdziliśmy to sami. Konto zostało zablokowane w ciągu kilku minut. Jak podaje The Verge, przyczyną tego są oszuści, aktywnie promujący kryptowalutę w komentarzach pod postami amerykańskiego miliardera. "W ramach naszych ciągłych starań mających na celu zwalczanie spamu i szkodliwej aktywności w naszej usłudze, testujemy nowe technologie, aby demaskować konta, które używają określeń czy pojęć zwykle związanych z kampaniami spamowymi" – mówi rzecznik Twittera. Obecnie firma powstrzymała się od jakichkolwiek komentarzy na temat tego, czy w przyszłości blokada będzie dotyczyła imienia każdej znanej osoby albo tylko konkretnych.

Oczywiście, ban nie jest trwały. Twitter proponuje zablokowanemu użytkowniku odzyskanie dostępu do konta poprzez dwustopniową weryfikację: najpierw wprowadzenie captchi (klasyczne "wybierz zdjęcia z samochodami"), potem kod SMS wysłany na twój numer. Te działania udowodnią, że nie jesteś fejkiem. Ciekawe jest też to, że po weryfikacji możesz spokojnie używać imienia Elona Muska. Jedną z zalet Twittera zawsze była możliwość zmieniania nazwy użytkownika i przy tym wielokrotnego. Nikt nie zabrania nazywać się na Twitterze Elon Mask. Problem tkwi w licznych próbach spamerów w podszywaniu się pod Maska.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)