TVP w wysokiej rozdzielczości

TVP w wysokiej rozdzielczości

TVP w wysokiej rozdzielczości
07.08.2008 10:30, aktualizacja: 07.08.2008 11:22

W środę ( 6.08 ) o godzinie 10:50 oficjalnie rozpoczęto emisję nowego kanału Telewizji Polskiej - TVP HD. W najbliższych dniach będą w nim transmitowane - w wysokiej rozdzielczości - Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Później TVP HD stanie się kanałem ogólnotematycznym.

Przedstawiciele TVP zapowiadają, że w najbliższych tygodniach w nowym kanale HD będzie można oglądać po 18 godzin transmisji ze sportowych aren dziennie ( między 3:00 a 17:00 przekazy będą na żywo ).

Po zakończeniu pekińskiej imprezy kanał stanie się ogólnotematyczny - nie zabraknie w nim co prawda sportu ( w TVP HD emitowane będą m.in. mecze Polaków w ramach eliminacji MŚ 2010, Mistrzostwa Europy w Koszykówce, Liga Mistrzów czy Puchar UEFA ), ale znajdzie się też czas na seriale w HD ( m.in. "Tajemnica Twierdzy Szyfrów", "Pitbull", "Ranczo", "Oficerowie" ), filmy oraz produkcje dokumentalne. Telewizja Polska zamierza również emitować w HD ( z dźwiękiem 5.1 ) relacje z imprez rozrywkowych - np. festiwalu polskiej muzyki rozrywkowej w Londynie czy Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009.

Z informacji dostępnych na stronach TVP wynika, że nowy kanał dostępny jest m.in. na platformie n i w dwóch ogólnopolskich sieciach kablowych: Multimedia Polska i Aster. Ponadto TVP HD będą mogli oglądać telewidzowie mający najnowsze odbiorniki pozwalające na odbiór sygnału MPEG-4 pozostający w zasięgu, na razie testowych, cyfrowych nadajników naziemnych - w Warszawie i na Mazowszu, Poznaniu i Wielkopolsce, w Lubuskiem, Krakowie i części Małopolski.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)