Trzęsienie ziemi na Islandii. 29 kilometrów od stolicy kraju [Zobacz wideo]

Islandia. Silne trzęsienie ziemi na półwyspie Reykjanes
Islandia. Silne trzęsienie ziemi na półwyspie Reykjanes
Źródło zdjęć: © Pixabay

21.10.2020 13:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trzęsienie ziemi nawiedziło we wtorek południowo-zachodnią Islandię - poinformował tamtejszy urząd meteorologiczny. Wstrząsy były odczuwalne w czasie, gdy premier kraju udzielała wywiadu dla "The Washington Post". Wideo z tego zdarzenia trafiło do sieci.

We wtorek 20 października, południowo-zachodnią część Islandii nawiedziło trzęsienie ziemi - poinformowały tamtejsze służby meteorologiczne. Ziemia zatrzęsła się o godzinie 13.43 czasu lokalnego (15:43 w Polsce) na półwyspie Reykjanes, w odległości 15 kilometrów od miejscowości Vogar i 29 kilometrów od stolicy kraju Rejkiawiku.

Według pomiarów islandzkich służb, trzęsienie miało magnitudę 5,6 w skali Richtera. Hipocentrum znajdowało się na głębokości 10 kilometrów. Odnotowano także kilka wstrząsów wtórnych.

Wstrząsy nastąpiły w momencie udzielania wywiadu przez premier Islandii Katrín Jakobsdóttir, dla Davida Ignatiusa z dziennika "The Washington Post". Rozmowa dotyczyła pandemii koronawirusa. Wideo z tego zdarzenia można zobaczyć poniżej.

Trzęsienie ziemi tylko na chwilę przerwało rozmowę. Po kilku sekundach, premier Islandii uspokoiła się i skomentowała całe zdarzenie słowami: "To Islandia". Następnie powróciła do udzielania odpowiedzi na pytania dotyczące pandemii COVID-19.

Jak dotąd nie podano na informacji na temat ewentualnych zniszczeń i ofiar.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)