Tryb XP dla Windows 7 już dostępny w wersji RC

Tryb XP dla Windows 7 już dostępny w wersji RC

Tryb XP dla Windows 7 już dostępny w wersji RC
05.08.2009 10:03

Microsoft udostępnił wersję RC (Release Candidate) trybu Windows XP pod system operacyjny Windows 7. Tryb Windows XP został zaprojektowany specjalnie dla małych
i średnich firm, aby ułatwić im proces migracji na Windows 7 przez zapewnienie dodatkowej zgodności ze starszymi aplikacjami biurowymi. Zaktualizowany tryb Windows XP współpracuje z wersjami RC i RTM systemów Windows 7 Professional, Ultimate i Enterprise.

Tryb Windows XP w większości przypadku nie będzie musiał być wykorzystywany przez użytkowników komputerów. W dużej mierze system Windows 7 jest zgodny z Windows Vista, a wiele aplikacji, które obecnie działają w komputerach z systemem Windows XP albo Windows Vista, będą uruchamiały się bezpośrednio na Windows 7.

Tryb Windows XP oferuje tzw. technologię „ostatniej mili”, która jest wykorzystywana w sytuacjach, gdy biurowa aplikacja Windows XP nie jest kompatybilna z Windows 7. Użytkownicy mogą uruchamiać aplikacje biurowe Windows XP w trybie Windows XP bezpośrednio z pulpitu Windows 7.

Klientom, którzy zarządzają kilkoma komputerami PC korzystającymi z trybu Windows XP i chcą uprościć zadania administracyjne, Microsoft oferuje rozwiązanie Microsoft Enterprise Desktop Virtualization (MED-V) jako część pakietu Microsoft Desktop Optimization Pack.

Microsoft radzi, aby klienci zainstalowali oprogramowanie antyszpiegowskie i antywirusowe w trybie Windows XP, skutecznie chroniąc środowisko Windows XP.

Nowe funkcje w wersji RC trybu Windows XP
Bazując na opiniach użytkowników wersji beta trybu Windows XP do wersji RC wprowadzono kilka ulepszeń dedykowanym użytkownikom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw:

• Urządzenia USB można teraz podłączać do aplikacji trybu Windows XP bezpośrednio z poziomu paska zadań Windows 7. Oznacza to, że urządzenia USB, takie jak drukarki i stacje flash, są dostępne w aplikacjach działających w trybie Windows XP bez potrzeby przechodzenie w tryb pełnoekranowy.

• Dostęp do aplikacji trybu Windows XP uzyskiwany jest za pomocą funkcji „jump list”. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy aplikację trybu Windows XP na pasku zadań Windows 7. aby wybrać i otworzyć ostatnio używane pliki.

• W wersji RC można określić, gdzie będą przechowywane pliki dysków różnicowych trybu Windows XP.

• Można teraz wyłączyć współdzielenie dysku między trybem Windows XP a Windows 7. jeśli ta funkcja jest niepotrzebna.

• Początkowa instalacja obejmuje nowy samouczek, który wyjaśnia, jak skutecznie używać trybu Windows XP.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)