Trudne plamy, "gubiące się" skarpetki to największe problemy przy robieniu prania
Robienie prania to jedna z tych prac domowych, bez których w domu po prostu nie można się obejść. Posiadane przez nas pralki nie są w stanie rozwiązać wszystkich naszych kłopotów związanych z robieniem prania. Największą trudność sprawiają nam uciążliwe plamy np. te przyniesione przez dzieci ze szkoły, rozwieszanie ubrań i „gubiące się” skarpetki. Co jeszcze komplikuje nam wykonywanie tego obowiązku domowego?
Według wyników raportu, zrealizowanego na zlecenie marki Hotpoint - producenta sprzętów gospodarstwa domowego - pranie nadal sprawia nam trudności, mimo używania pralek automatycznych. Tylko 2 proc. ankietowanych stwierdziło, że nie ma problemów przy robieniu prania. Na co więc narzekamy?
Plamy i "gubiące się skarpetki"
Na pierwszym miejscu znalazły się plamy. Co czwarty ankietowany (2. proc.) stwierdza, że największą trudnością przy robieniu prania są plamy, które nie schodzą - np. te przyniesione przez dzieci ze szkoły. Na drugim miejscu uplasowało się rozwieszanie prania, które wskazało 23 proc. badanych. Natomiast brązowy medal w tej kategorii przypadł "gubiącym się" skarpetkom z 15 proc. wskazań. Problematyczne są jeszcze dla Polaków: segregacja ubrań (12 proc.), zafarbowane ubrania (8 proc.) oraz brak odpowiedniego programu do prania ubrań z delikatnych materiałów (7 proc.).
Polki męczą się z plamami, a Polacy z rozwieszaniem prania
Trudne plamy z trawy, buraczków, atramentu - są doskonale znane wszystkim gospodyniom domowym. O ile w podziale na mężczyzn i kobiety, tylko 1. proc. panów wymieniało uciążliwe plamy jako największy kłopot przy robieniu prania, to w przypadku pań było to aż 38 proc. Rozwieszanie wypranych ubrań to natomiast czynność sprawiająca największą trudność mężczyznom - aż co trzeci ankietowany wskazał ją, kiedy w przypadku kobiet było to tylko 15 proc. Wobec tego, wydaje się, że ta czynność dosyć często wykonywana jest właśnie przez panów. Zaskakujące jest to, że "gubiące się" skarpetki częściej utrudniają życie Polkom (21 proc.), które dodatkowo borykają się z problemem zafarbowanych ubrań (13 proc.). Natomiast niemal co piątemu mężczyźnie pranie skutecznie utrudnia problem z segregacją ubrań.
Łatwiejsze pranie
Co zatem można zrobić, by uczynić pranie mniej problematycznym? Warto poznać dobrze używaną przez nas pralkę. Być może posiada ona specjalne programy czy funkcje, o których jeszcze nie wiemy. Dlatego zajrzenie do instrukcji obsługi - zwłaszcza w przypadku nowej pralki - jest wskazane. Grunt to nauczyć się z nią współpracować.
Zatem pranie może być łatwiejsze. Musimy tylko przeanalizować funkcje pralki, z której korzystamy. W końcu pranie robimy nawet kilka razy w tygodniu. Dlatego warto zainwestować w taki sprzęt, z którego będziemy zadowoleni i dzięki któremu oszczędzimy czas i nasze nerwy.
A jeśli Wy też w domu spieracie się o to, kto powinien wyrzucić śmieci a kto rozwiesić pranie, to rozważcie zainstalowanie tej aplikacji. Podzieli obowiązki domowe po równo tak, żeby każdy był zadowolony.