TP wini UKE za słabe wyniki

TP wini UKE za słabe wyniki

TP wini UKE za słabe wyniki
25.04.2007 17:13, aktualizacja: 26.04.2007 13:29

Maciej Witucki, prezes Telekomunikacji Polskiej, choć starał się wstrzymywać od krytyki UKE, to jednak ten Urząd wskazywał jako głównego winowajcę słabych wyników TP i braku rozbudowy infrastruktury przez operatorów alternatywnych.

Prezes stwierdził, że jest zadowolony z wyników pod względem ilości obsługiwanych klientów, ale niekoniecznie zadowalają go wyniki finansowe. Jego zdaniem to głównie wina obniżki cen usług - bo wraz z nimi klienci nie korzystają z nich więcej, dając większe przychody.

Mówiąc o przyszłości Witucki stwierdził, że wszystkie plany są podtrzymywane, a o szczegółowych działaniach jego firmy będzie mógł poinformować w lipcu, kiedy powstanie plan rozwoju firmy na najbliższe lata.

Przedstawiciele TP mieli pretensje do UKE, że do tej pory nie zatwierdził _ planu tp zawsze za darmo _, który został złożony do akceptacji Urzędu pod koniec lutego. Mówiono o _ ewidentnej obstrukcji _ w postaci zadawania przez UKE kolejnych pytań dotyczących oferty - szczególnie w kontekście tego, że Tele2 wprowadziło już do swojej oferty podobny plan.

Witucki stwierdził także, że na rynku wyrasta _ Tele3 i Tele4 _, czyli Netia i Dialog. Zdaniem prezesa z ostatnich zapowiedzi obu firm wynika, że nie zamierzają one budować własnej infrastruktury, a gros klientów ma być zdobytych dzięki WLR i _ bitstream access _ w TP.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)