Toyoty nie dla pijanych kierowców

Toyoty nie dla pijanych kierowców
Źródło zdjęć: © Toyota

31.08.2009 21:00, aktual.: 02.09.2009 15:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przedstawiciele Toyota Motor poinformowali, że ich firma stworzyła system, który wykrywa czy siadająca za kierownicę osoba jest pod wpływem alkoholu

*Przedstawiciele Toyota Motor poinformowali, że ich firma stworzyła system, który wykrywa czy siadająca za kierownicę osoba jest pod wpływem alkoholu. *

Aby uruchomić Toyotę siadająca za jej kierownicą osoba będzie musiała dmuchnąć w ręczny alkomat. Po wykryciu, że jest ona pod wpływem alkoholu system wykona automatycznie zdjęcie jej twarzy (ma to posłużyć do identyfikacji podejrzanego/podejrzanej) oraz odetnie zapłon.

Przedstawicieli firmy Toyota Motor twierdzą, że system znajdzie zastosowanie we flotach samochodowych przedsiębiorstw i organizacji rządowych. Dodają oni również, że w momencie wykrycia pijanego kierowcy do administratora floty automatycznie zostanie wysłana informacja o tym fakcie.

Warto przypomnieć, że jazda pod wpływem alkoholu to jedna z najważniejszych przyczyn wypadków. Pomimo tego, jak poinformowała Komenda Główna Policji, podczas zakończonego właśnie okresu wakacyjnego funkcjonariusze zatrzymali więcej nietrzeźwych kierujących niż rok wcześniej.

_ Więcej informacji o samochodach marki Toyota znajdziesz na _ (przyp. WP)

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (271)