Toyoty nie dla pijanych kierowców

Toyoty nie dla pijanych kierowców

Toyoty nie dla pijanych kierowców
Źródło zdjęć: © Toyota
31.08.2009 21:00, aktualizacja: 02.09.2009 15:55

Przedstawiciele Toyota Motor poinformowali, że ich firma stworzyła system, który wykrywa czy siadająca za kierownicę osoba jest pod wpływem alkoholu

*Przedstawiciele Toyota Motor poinformowali, że ich firma stworzyła system, który wykrywa czy siadająca za kierownicę osoba jest pod wpływem alkoholu. *

Aby uruchomić Toyotę siadająca za jej kierownicą osoba będzie musiała dmuchnąć w ręczny alkomat. Po wykryciu, że jest ona pod wpływem alkoholu system wykona automatycznie zdjęcie jej twarzy (ma to posłużyć do identyfikacji podejrzanego/podejrzanej) oraz odetnie zapłon.

Przedstawicieli firmy Toyota Motor twierdzą, że system znajdzie zastosowanie we flotach samochodowych przedsiębiorstw i organizacji rządowych. Dodają oni również, że w momencie wykrycia pijanego kierowcy do administratora floty automatycznie zostanie wysłana informacja o tym fakcie.

Warto przypomnieć, że jazda pod wpływem alkoholu to jedna z najważniejszych przyczyn wypadków. Pomimo tego, jak poinformowała Komenda Główna Policji, podczas zakończonego właśnie okresu wakacyjnego funkcjonariusze zatrzymali więcej nietrzeźwych kierujących niż rok wcześniej.

_ Więcej informacji o samochodach marki Toyota znajdziesz na _ (przyp. WP)

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (271)