Toshiba prezentuje laptop Chromebook 2

Toshiba prezentuje laptop Chromebook 2

Toshiba prezentuje laptop Chromebook 2
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
08.09.2014 14:27

Toshiba przedstawia Chromebooka 2 - nowy, 13,3-calowy laptop przeznaczony dla osób, które potrzebują wydajności i rozrywki w podróży.

Przy wadze 1,35 kg i cienkiej konstrukcji, Chromebook 2 został zaprojektowany do podróżowania. Mobilność została dodatkowo wzmocniona baterią, która zapewni 11,5 godziny nieustannej pracy. Dodając do tego moc procesora Intel Celeron otrzymujemy laptop zdolny zapewnić produktywność przez cały dzień. Natomiast opcjonalny ekran IPS Full HD lub bezrefleksyjny ekran HD oraz głośniki stereo firmy Skullcandy mają zapewnić wysoką jakość obrazu i dźwięku.

Dzięki szybkiemu połączeniu z Internetem poprzez Google Chrome, użytkownicy otrzymują natychmiastowy dostęp do najnowszych aktualizacji i aplikacji. Kamera internetowa HD i podwójny mikrofon umożliwiają wideorozmowy z przyjaciółmi, rodziną i kolegami.

Nowy Chromebook Toshiby jest przystosowany do przechowywania danych w chmurze. Dzięki łączności Wi-Fi i prawie 100 GB darmowej przestrzeni, dzięki preinstalowanemu Google Drive, wszystkie dane są automatycznie synchronizowane. Pozwala to na prosty i szybki dostęp do przechowywanych zasobów z poziomu innych urządzeń.

W ramach usługi Google Drive użytkownicy mogą również korzystać z Google Docs - narzędzia do edycji i udostępniania dokumentów. Ponieważ Chromebook jest kompatybilny z systemem Android, przesyłanie plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi jest proste.

Chromebook 2 będzie dostępny na europejskim rynku w pierwszym kwartale 2015 r.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: 1000 terabajtów na płycie wielkości CD

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)