Top 5 kuchenek mikrofalowych do 200 zł

Top 5 kuchenek mikrofalowych do 200 zł

Top 5 kuchenek mikrofalowych do 200 zł
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
13.03.2013 14:56

Kiedy nie mamy czasu na przygotowanie posiłku w tradycyjny sposób, niezastąpiona może okazać się kuchenka mikrofalowa - w kilkadziesiąt sekund pozwoli nam podgrzać obiad lub rozmrozić produkty głęboko zmrożone. Często mikrofalówki wyposażone są także w grille, które dodatkowo przyrumienią podgrzewaną potrawę w trakcie programu łączącego działanie mikrofal oraz grzałki. Właśnie urządzenia wyposażone w to udogodnienie wzięliśmy pod uwagę tworząc zestawienie Top 5 kuchenek mikrofalowych do 200 złotych.

Kiedy nie mamy czasu na przygotowanie posiłku w tradycyjny sposób, niezastąpiona może okazać się kuchenka mikrofalowa – w kilkadziesiąt sekund pozwoli nam podgrzać obiad lub rozmrozić produkty głęboko zmrożone. Często mikrofalówki wyposażone są także w grille, które dodatkowo przyrumienią podgrzewaną potrawę w trakcie programu łączącego działanie mikrofal oraz grzałki. Właśnie urządzenia wyposażone w to udogodnienie wzięliśmy pod uwagę tworząc zestawienie Top 5 kuchenek mikrofalowych do 200 złotych.

1 / 5

5. Candy CMG 20/1M

Obraz
© Materiały prasowe

Zestawienie niedrogich mikrofalówek otwiera urządzenie marki Candy. Kuchenka ma pojemność 20 litrów, co pozwala pomieścić talerz o średnicy 24,5 centymetrów. Moc mikrofal wynosi 700 W, co jest wartością niewielką, lecz typową dla urządzeń z omawianej półki cenowej – kuchenki o większej mocy szybciej podgrzewają posiłki, jednak razem z większą mocą iść też będzie wyższa cena. Zainstalowany w mikrofalówce grill ma moc 800 W.

Kuchenka sterowana jest mechanicznie, za pomocą pokręteł dających możliwość wyboru czasu pracy oraz pożądanego programu, w tym rozmrażania. Daje także możliwość grzania kombinowanego, czyli podgrzewania posiłku przy pomocy mikrofal połączonego z opiekaniem go przy pomocy grilla elektrycznego, co skutkuje nie tylko podgrzaniem potrawy od środka, ale dodatkowo przyrumienienia jej powierzchni.

Urządzenie nie posiada wyświetlacza elektronicznego ani zabezpieczeń przed zmianą programu przez dzieci.

2 / 5

4. Beko MWC 2010 MW

Obraz
© Materiały prasowe

Kuchenka Beko MWC 2010 MW charakteryzuje się praktycznie identycznymi parametrami jak poprzedzający ją model – ma pojemność wynoszącą 20 litrów, dającą możliwość umieszczenia naczynia o średnicy 24,5 centymetrów. Moc kuchenki wynosi 700 W, natomiast samego grilla 800 W. Manualny panel sterujący daje możliwość regulacji mocy kuchenki w 5 zakresach, dodatkowo dając dostęp do 3 funkcji gotowania. Urządzenie umożliwia gotowanie łączące działanie mikrofal oraz grilla. Tak jak każda mikrofalówka, również ta kuchenka wyposażona jest w drzwiczki powstrzymujące wydostawanie się fal na zewnątrz. Drzwi otwierają się w lewą stronę po wciśnięciu przycisku, automatycznie kończącego pracę urządzenia. Ten model nie posiada dodatkowych zabezpieczeń przed dziećmi, nie posiada też wyświetlacza.

3 / 5

3. Zelmer 29Z017

Obraz
© Materiały prasowe

Zelmer 29Z017 to wolnostojąca kuchenka mikrofalowa o pojemności 17 litrów, umożliwiająca podgrzewanie potraw na talerzu o średnicy 24,5 centymetrów. Trzecie miejsce w rankingu zapewnił jej umieszczony w górnej części komory grzejnej 1000 watowy grill kwarcowy. Takie rozwiązanie gwarantuje lepsze efekty opiekania niż w przypadku tradycyjnych grilli elektrycznych – grill kwarcowy nagrzewa się szybciej, dzięki czemu szybciej osiągniemy satysfakcjonujące nas rezultaty. Kuchenka umożliwia przygotowywanie potraw w trybie kombinowanym. Moc mikrofal w kuchence Zelmer 29Z017 wynosi 700 W, a pokrętła na panelu sterowania pozwalają manualnie ustawić czas pracy oraz jeden z 5 poziomów mocy i 3 funkcji gotowania kombinacyjnego. Kuchenka wyposażona jest w system rozprowadzania fal z pojedynczego źródła.

4 / 5

2. Daewoo KQG-6L35

Obraz
© Materiały prasowe

Kuchenka marki Daewoo znalazła się na drugim miejscu naszego rankingu dzięki systemowi Concave Reflex System. Zapewnia on równomierne gotowanie potraw dzięki zastosowaniu dwóch źródeł emisji fal, z których jedno położone jest poniżej, a drugie powyżej przyrządzanego posiłku. Efekt potęguje układ odbicia wklęsłego, równo rozprowadzającego fale po całym obszarze podgrzewanego obiektu. Kuchenka wyposażona jest w grill o mocy 1050 W i daje możliwość gotowania kombinacyjnego we współpracy z mikrofalami o mocy 700 W. Sterowanie mechaniczne pozwala wybrać jeden z 10 zakresów mocy oraz jeden 5 auto-programów gotowania. Model wyposażony jest w zabezpieczenie przed dziećmi. Komora grzewcza ma 20 litrów pojemności.

5 / 5

1. Amica AMG20E80G

Obraz
© Materiały prasowe

Kuchenka która znalazła się na pierwszym miejscu naszego zestawienia charakteryzuje się elektronicznym sterowaniem przy pomocy panelu wyposażonego w wyświetlacz. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość bardziej precyzyjnego niż w przypadku pokręteł nastawienia czasu i parametrów pracy. Urządzenie wyposażone zostało w grill kwarcowy o mocy 900 W mieszczący się w dwudziestolitrowej komorze grzewczej. Amica AMG20E80G posiada funkcje rozmrażania czasowego, ale także daje możliwość rozmrażania wagowego, gdzie kuchenka sama dobiera czas rozmrażania na podstawie wagi i rodzaju mrożonki. Przydatną opcją jest funkcja Quick Start, kiedy po włączeniu kuchenka zaczyna pracować z maksymalną mocą, pozwala także na podgrzewanie w przedziałach czasowych. Z kolei gotowanie etapowe pozwala na zaprogramowania 3 różnych poziomów mocy, które będą włączane po kolei w trakcie jednego cyklu. Umożliwia to na przykład rozmrożenie i podgrzanie potrawy w trakcie jednego programu.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)