Top 10 lodówek do 1500 złotych

Top 10 lodówek do 1500 złotych

Top 10 lodówek do 1500 złotych
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
13.03.2013 14:52

Lodówka to niezbędne wyposażenie każdego mieszkania. Kiedy nadchodzi moment zakupu klient staje przed trudnym wyborem odpowiedniego modelu z bogatej oferty rynkowej. Większość producentów oferuje przynajmniej kilka chłodziarko-zamrażarek, różniących się nie tylko gabarytami i cenami, ale także zastosowanymi technologiami oraz parametrami, wśród których naprawdę łatwo się pogubić. Zebraliśmy modele z dostępnej w polskich sklepach oferty producentów i porównaliśmy ich charakterystyczne cechy, abyś łatwo mógł dokonać odpowiedniego wyboru.

Lodówka to niezbędne wyposażenie każdego mieszkania. Kiedy nadchodzi moment zakupu, klient staje przed trudnym wyborem odpowiedniego modelu z bogatej oferty rynkowej. Większość producentów oferuje przynajmniej kilka chłodziarko-zamrażarek, różniących się nie tylko gabarytami i cenami, ale także zastosowanymi technologiami oraz parametrami, wśród których naprawdę łatwo się pogubić. Zebraliśmy modele z dostępnej w polskich sklepach oferty producentów i porównaliśmy ich charakterystyczne cechy.

1 / 9

10. Liebherr CTsl 2441 Comfort

Obraz
© Materiały prasowe

Urządzenie marki Liebherr jest najmniejszą lodówką w prezentowanym zestawieniu. Na łączną pojemność 235 litrów składa się 183-litrowa chłodziarka oraz umieszczony powyżej, 52-litrowy zamrażalnik. Komora chłodziarki rozmrażana jest automatycznie, natomiast zamrażalnik odszraniać musimy manualnie. Lodówka działa w oszczędnej klasie energetycznej A+, zapewniając roczne zużycie prądu na poziomie 244 kWh przy standardowym użytkowaniu. Obudowa omawianego modelu wykończona jest w kolorze srebrnym.

2 / 9

9. Electrolux ENB 34633W

Obraz
© Materiały prasowe

Lodówka Electrolux oferuje łączną pojemność 323 litrów, co w zupełności wystarczy nawet dużej rodzinie. Urządzenie pracuje w klasie energetycznej A+, a roczne zużycie prądu nie powinno przekraczać 299 kWh. Producent zastosował w urządzeniu system FreshFrostFree, utrzymujący wilgotność odpowiednią do przechowywania produktów spożywczych. Dodatkowo lodówka wyposażona jest w komorę zerową (Fresh Zone), w której utrzymywana jest temperatura tuż powyżej zera, dzięki czemu idealnie nadaje się do przechowywania np. mięsa i ryb. Urządzenie sterowane jest mechanicznie.

3 / 9

7/8. Amica FK356.6DFZV / Beko CN 236220

Obraz
© Materiały prasowe

Na pozycji 7 w naszym rankingu ex aequo znalazły się sterowane elektronicznie modele marki Amica oraz Beko. Obie chłodziarko-zamrażarki są identyczne pod względem parametrów – posiadają pojemność łączną 312 litrów i charakteryzują się klasą energetyczną A+, zapewniającą zużycie energii na poziomie 341 kWh/rok. Zastosowana w nich technologia No-Frost dba o utrzymywanie odpowiedniej temperatury w zamrażalniku, zapobiegając powstawaniu szronu - dzięki temu zapomnieć możemy o konieczności jego rozmrażania. Obie lodówki wyposażone zostały w powłokę antybakteryjną, zatrzymującą rozwój mikroorganizmów we wnętrzu komory chłodziarki. Zarówno Amica FK356.6DFZV jak i Beko CN 236220 posiadają tak zwaną „komorę zero”, w której panuje temperatura tuż powyżej punktu zamrażania – służy ona do przechowywania świeżego mięsa i ryb. Z kolei funkcja szybkiego zamrażania przydać się może kiedy chcemy szybko obniżyć temperaturę danego produktu – po jej osiągnięciu funkcja automatycznie się wyłącza. Nie ma większych różnic pomiędzy
tymi dwoma modelami lodówek, również w kwestii cenowej, tak więc przy wyborze decydującą rolę mieć będzie osobista opinia o marce.

4 / 9

6. Indesit PBAA 34 VX

Obraz
© Materiały prasowe

Indesit PBAA 34 VX to największa lodówka w naszym zestawieniu. Jej łączna pojemność netto wynosi aż 365 litrów – a składa się na nią 260-litrowa komora chłodziarki oraz ponad stulitrowy zamrażalnik. Pomimo dużych gabarytów lodówka nie jest bardziej ‘prądożerna’ niż jej mniejsi konkurenci – również działa w klasie energetycznej A+, zużywając 314 kWh na rok. Dodatkowe oszczędności gwarantować ma funkcja „Eco”, która pozwala dostosować optymalną temperaturę do faktycznie używanej powierzchni zamrażarki. Z kolei funkcja „Holiday” przyda się podczas dłuższych wyjazdów – utrzymuje ona temperaturę na poziomie 12 stopni przy minimalnym zużyciu energii, co pozwala uniknąć przykrego zapachu jaki pojawić by się mógł w trakcie długotrwałego odłączenia sprzętu od prądu. Minusem tego modelu jest brak funkcji No-Frost i automatycznego odszraniania zamrażalnika.

5 / 9

4/5. Bosch KGV 36VW30E / Siemens KG 36VVL31E

Obraz
© Materiały prasowe

Kolejny „remis” w naszym rankingu. Tak samo jak w przypadku urządzeń z miejsca siódmego, także omawiane produkty marek Bosch i Siemens, należących do koncernu BSH GmbH, nie różnią się parametrami. Chłodziarki i zamrażalniki obu modeli oferują kolejno 215 i 94 litry pojemności. Komory chłodziarek wyposażone zostały w szufladę „Big Box”, ułatwiającą przechowywanie produktów o dużych gabarytach, oraz wysuwaną na rolkach szufladę „Crisper Box”, w której panują warunki idealne do przechowywania owoców i warzyw. Urządzenia sterowane są elektronicznie dzięki panelowi LED.

Zamiast „No Frost”, lodówki korzystają z technologii „Low Frost”, która dba o to żeby na ściankach zamrażalnika osadzało się o 80% mniej szronu. Dzięki temu będziemy musieli rozmrażać zamrażalnik 5 razy rzadziej niż w przypadku urządzeń nie wyposażonych w taką funkcję. Obie lodówki charakteryzują się najniższym w zestawieniu zużyciem energii – ich klasa energetyczna sklasyfikowana została jako A++, a ich roczny pobór prądu przy standardowym użytkowaniu nie powinien przekraczać 227 kWh. Ta wysoka energooszczędność zapewniła produktom Bosch i Siemens czwarte miejsce w naszym rankingu.

6 / 9

3. Candy CKNE 365

Obraz
© Materiały prasowe

Candy CKNE 365 korzysta z systemu „No Frost” do radzenia sobie ze szronem zarówno w chłodziarce, jak i zamrażarce. Dzięki temu lodówka w ogóle nie wymaga rozmrażania, a brak szronu ułatwia utrzymanie lodówki w czystości – właśnie ta wygoda zapewniła lodówce Candy wysokie, 3. miejsce w naszym rankingu. Urządzenie działa w klasie energetycznej A+, gwarantując zużycie energii na poziomie 304 kWh/rok. Lodówka pracuje jednak stosunkowo głośno – 47 dB to wynik najwyższy w naszym zestawieniu. Również pojemność użytkowa urządzenia jest poniżej rankingowej średniej, jednak ta cecha to kwestia osobistych preferencji kupującego.

7 / 9

2. Mastercook LCL-918NFX

Obraz
© Materiały prasowe

Drugie miejsce na podium zajmuje chłodziarko-zamrażarka marki Mastercook – również i ten model korzysta z technologii „No Frost”, uwalniając nas od konieczności rozmrażania. Wewnętrzne ściany 242-litrowej komory chłodziarki zabezpieczone zostały zawierającą jony srebra powłoką Biocare, chroniącą przed rozwojem grzybów i bakterii. 69-litrowy zamrażalnik posiada funkcję szybkiego zamrażania, która może się przydać kiedy szybko chcemy obniżyć temperaturę danego produktu. W przypadku dłuższego wyjazdu przydatna okaże się funkcja Holiday, po włączeniu której lodówka pracować będzie przy minimalnym zużyciu energii – z kolei w trakcie standardowej pracy lodówka zużywać będzie 292 kWh/rok, co plasuje ją w klasie energetycznej A+. Zdecydowanym plusem tego modelu jest to, że został wyposażony w dwa termostaty, umożliwiające niezależną kontrolę temperatury w komorach lodówki.

8 / 9

1. Whirlpool WBE 3352 A+NFCX

Obraz
© Materiały prasowe

Lodówka ze sztandarowej linii Whirlpool „Szósty Zmysł”, do której należą urządzenia wyposażone w różnorakie funkcje automatyczne. W przypadku omawianej lodówki oznacza to system dbający o optymalną temperaturę i wilgotność w chłodziarce – specjalny algorytm na podstawie danych z czujników niezależnie reguluje pracę kompresora i wentylatora. Z kolei technologia „Multiflow” dodatkowo zapewnia równomierne krążenie powietrza we wnętrzu lodówki, dzięki czemu do każdej z półek dociera odpowiednia ilość chłodu. Łączna pojemność lodówki wynosi 320 l, a o odpowiednie oświetlenie jej wnętrza dba „Starlight” – system oświetlenia LEDowego. Urządzenie działa w klasie energetycznej A+ (310 kWh/rok), posiada filtr antybakteryjny, elektroniczne sterowanie, funkcję szybkiego chłodzenia oraz system „No Frost”. Rozbudowana automatyka i szeroki wachlarz zastosowanych technologii i funkcji zapewnił chłodziarko-zamrażarce Whirlpool pierwsze miejsce w naszym rankingu.

9 / 9

Zestawienie parametrów

Obraz
© wp.pl

Parametry techniczne omawianych urządzeń zebraliśmy w poniższej tabeli porównawczej. Kliknij aby powiększyć.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)