To najlepiej sprzedająca się gra. Absolutny hit

Strona głównaTo najlepiej sprzedająca się gra. Absolutny hit
25.05.2016 12:00
To najlepiej sprzedająca się gra. Absolutny hit
Źródło zdjęć: © Uncharted 4

Gra „Uncharted 4: Kres Złodzieja” znalazła 2,7 mln nabywców w pierwszym tygodniu sprzedaży. Dzięki temu stworzona przez amerykańskie studio Naughty Dog gra stała się najlepiej sprzedającym się tytułem dostępnym wyłącznie na PlayStation 4 w historii tej platformy.

„Uncharted 4”, której premiera miała miejsce 1. maja, była jedną z najbardziej oczekiwanych gier 2016 r. Jej autorzy, studio Naughty Dog, znani są m.in. z tytułów takich jak „The Last of Us”, seria „Crash Bandicoot” czy trzy poprzednie części „Uncharted”.

Seria „Uncharted”. opowiada o przygodach Nathana Drake’a, zawodowego poszukiwacza skarbów. W czwartej części, zapowiadanej jako ostatnia odsłona przygód Drake’a, bohater staje przed wyborem pomiędzy spokojnym życiem u boku ukochanej a misją poszukiwania pirackiego skarbu, która może uratować życie jego bratu. „Uncharted 4” jest pierwszą odsłoną serii na konsolę PlayStation 4.

Tytuły na wyłączność, takie jak "Uncharted 4. Kres Złodzieja", wpływają na wzrost sprzedaży konsol, skłaniając wielu graczy do wyboru właśnie tej platformy. Według badania zrealizowanego przez TNS Polska w marcu bieżącego roku, PlayStation 4 jest najchętniej kupowaną konsolą do gier wideo w Polsce. Wśród osób, które nabyły konsole w okresie od 1 stycznia 2015 r. do 25 marca 2016 r., 35 proc. badanych wskazało PlayStation 4, zaś 24 proc. zdecydowało się na zakup poprzedniego urządzenia firmy Sony, PlayStation 3.

Zobacz nasz wywiad z twórcami gry:

słk

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)