To już koniec strony torrenty.org - oficjalnie

Strona głównaTo już koniec strony torrenty.org - oficjalnie
27.06.2016 17:06
To już koniec strony torrenty.org - oficjalnie
Źródło zdjęć: © torrenty.org

To już pewne - strona torrenty.org ostatecznie znika z sieci. Początkowe problemy z kwietnia bieżącego roku. kiedy serwis borykał się z awarią, w wyniku której baza danych została przeniesiona na nowy serwer to był tylko początek większych kłopotów.

Pod koniec maja torrenty.org znów przestały działać. Za pośrednictwem zaprzyjaźnionego fanpage'a Polskie-Torrenty.com administratorzy przekazali informacje, że prace nad przenoszeniem danych na nowe serwery znacząco się wydłużyły.

W sobotę ponownie za pośrednictwem fanpage'a przekazano kolejne informacje. Tym razem jednak wiadomość jest mniej optymistyczna.

[

]( https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1074001786026094&id=244734628952818 )

Niewykluczone, że oprócz kwestii technicznych administratorzy borykali się także ze stroną prawną całego przedsięwzięcia. Torrenty.org były największą i najbardziej popularną bazą dla polskich użytkowników internetu - bazą w znacznej większości wypełnioną nielegalnymi materiałami.

Co więcej strona umożliwiała także wykupienie konta premium, które pozwalało na wygodniejszą eksplorację serwisu. Nie byłoby w tym zatem nic dziwnego, gdyby serwis zniknął po policyjnej interwencji, podobnie jak w przypadku popularnego Kinomaniaka.tv.

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Polacy strzelili 6 goli - cena Dying Light w dół o 60 zł

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)