Thomson wprowadza kartę z układem SpursEngine

Thomson wprowadza kartę z układem SpursEngine
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

26.11.2008 11:00, aktual.: 26.11.2008 11:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na rynek Japonii trafiła już druga karta graficzna wykorzystująca do pracy technologię SpursEngine firmy Toshiba. Firecoder Blu, bo tak nazywa się układ, kosztuje w przeliczeniu około 540 dolarów amerykańskich.

Thomson Firecoder Blu to druga na świecie (po WinFast PxVC1100 firmy Leadtek) karta graficzna wykorzystująca technologię SpursEngine firmy Toshiba. Karta jest w pełni kompatybilna z systemami Windows XP oraz Vista i w obecnej wersji kosztuje około 540 dolarów (Japonia). Jej premiera w Stanach Zjednoczonych przewidziana została na grudzień bieżącego roku. Cena wynosić będzie około 600 dolarów.

SpursEngine charakteryzuje się podobieństwem do mikroprocesora Cell Broadband Engine, będącego sercem konsoli PlayStation 3. Główna różnica polega na tym, iż w CBE oprócz rdzenia Power PC występuje osiem rdzeni "Synergistic Processing Elements", podczas gdy w silniku Spurs zastosowano tylko cztery samodzielne jednostki SPE. Silnik posiada zintegrowane sprzętowe kodery/dekodery wideo MPEG-2 i H.264.

Thomson Firecoder Blu umożliwia użytkownikom zaawansowaną kompresję wideo, oglądanie i edytowanie filmów w HD oraz wypalanie ich na płytach Blu-ray. Firma zapowiada, że karta umożliwia transkodowanie formatu AVCHD do MPEG2 i wzajemnie nawet do pięciu razy szybciej niż w czasie rzeczywistym.

W ubiegłym tygodniu na rynek Japonii trafiła pierwsza na świecie karta graficzna wykorzystująca SpursEngine - WinFast PxVC1100 firmy Leadtek.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)