The Grand Tour – najchętniej kradziony program w historii

The Grand Tour – najchętniej kradziony program w historii
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Jeremy Clarkson / Twitter

12.12.2016 16:39, aktual.: 13.12.2016 09:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

The Grand Tour, nowy program motoryzacyjny Jeremiego Clarksona, Jamesa Maya i Richarda Hammonda, wyprodukowany przez Amazon Prime, jest najczęściej pobieranym nielegalnie programem telewizyjnym w historii internetu.

Wyprodukowany przez Amazon The Grand Tour bije rekordy oglądalności w sieci. Sukces, który osiągnął program Jeremiego Clarksona i dwójki jego przyjaciół,jest niewyobrażalny. Zgodnie z danymi, jakie przytacza Mousofirma analizująca aktywność piratów w sieci – okazuje się, że pierwszy odcinek Grand Tour został pobrany nielegalnie aż 7,9 mln razy.

Kolejne odcinki programu nie były już tak popularne, jednak liczby cały czas robią ogromne wrażenie – druga część została pobrana przez piratów 6,4 mln razy, a trzecia już „tylko” 4,6 mln razy. Zgodnie z wyliczeniami Muso, jedynie na pierwszym odcinku Amazon stracił 3,2 mln funtów.

- Jest to najczęściej nielegalnie pobierany program w historii – powiedział Chris Elkins jeden z dyrektorów Muso, w rozmowie z The Guardian. – Jest całkowicie poza jakąkolwiek naszą skalą, jeśli chodzi o wolumen pobrań. Wyprzedził każdy wielki show telewizyjny, łącznie z „Grą o tron.

Jednocześnie okazuje się, że Grand Tour, który swoją premierę miał 18 listopada, pobił inne rekordy. Nowy program Amazon Prime oraz Clarksona i spółki był równocześnie najchętniej oglądaną premierą w historii Amazon Prime Video. Jednak to nie wszystko – motoryzacyjne show okazało się jednocześnie najwyżej ocenianym programem telewizyjnym w bazie IMDB z oceną na poziomie 9,6 pkt na 10 możliwych.

Również użytkownicy Amazon wysoko oceniają nową produkcję – z 5 możliwych punktów Grand Tour otrzymał średnią ocenę 4,9. Co ciekawe, drugie najpopularniejsze show Amazona The Wrap osiągnęło zaledwie jedną trzecią wyników Grand Tour

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także