The Grand Tour – najchętniej kradziony program w historii

Strona głównaThe Grand Tour – najchętniej kradziony program w historii
12.12.2016 16:39
The Grand Tour – najchętniej kradziony program w historii
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Jeremy Clarkson / Twitter

The Grand Tour, nowy program motoryzacyjny Jeremiego Clarksona, Jamesa Maya i Richarda Hammonda, wyprodukowany przez Amazon Prime, jest najczęściej pobieranym nielegalnie programem telewizyjnym w historii internetu.

Wyprodukowany przez Amazon The Grand Tour bije rekordy oglądalności w sieci. Sukces, który osiągnął program Jeremiego Clarksona i dwójki jego przyjaciół,jest niewyobrażalny. Zgodnie z danymi, jakie przytacza Mousofirma analizująca aktywność piratów w sieci – okazuje się, że pierwszy odcinek Grand Tour został pobrany nielegalnie aż 7,9 mln razy.

Kolejne odcinki programu nie były już tak popularne, jednak liczby cały czas robią ogromne wrażenie – druga część została pobrana przez piratów 6,4 mln razy, a trzecia już „tylko” 4,6 mln razy. Zgodnie z wyliczeniami Muso, jedynie na pierwszym odcinku Amazon stracił 3,2 mln funtów.

- Jest to najczęściej nielegalnie pobierany program w historii – powiedział Chris Elkins jeden z dyrektorów Muso, w rozmowie z The Guardian. – Jest całkowicie poza jakąkolwiek naszą skalą, jeśli chodzi o wolumen pobrań. Wyprzedził każdy wielki show telewizyjny, łącznie z „Grą o tron.

Jednocześnie okazuje się, że Grand Tour, który swoją premierę miał 18 listopada, pobił inne rekordy. Nowy program Amazon Prime oraz Clarksona i spółki był równocześnie najchętniej oglądaną premierą w historii Amazon Prime Video. Jednak to nie wszystko – motoryzacyjne show okazało się jednocześnie najwyżej ocenianym programem telewizyjnym w bazie IMDB z oceną na poziomie 9,6 pkt na 10 możliwych.

Również użytkownicy Amazon wysoko oceniają nową produkcję – z 5 możliwych punktów Grand Tour otrzymał średnią ocenę 4,9. Co ciekawe, drugie najpopularniejsze show Amazona The Wrap osiągnęło zaledwie jedną trzecią wyników Grand Tour

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)