The Backpack Vacuum - odkurzacz zakładany na plecy

The Backpack Vacuum - odkurzacz zakładany na plecy

The Backpack Vacuum - odkurzacz zakładany na plecy
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.06.2012 12:41

Odkurzanie może być prostsze i nie obciążać bardzo kręgosłupa, jeśli odkurzacz założymy na plecy.

Odkurzanie to czynność niezbędna do zachowania porządku w domu. W przeciwieństwie do mycia okien czy prania dywanów, nie wystarczy jej wykonywać kilka razy w roku. Zazwyczaj odkurzamy kilka razy na tydzień, więc ważne, aby było nam przy tym wygodnie. Używając zwykłego odkurzacza, trzeba się często schylać, co jest nieobojętne dla naszego kręgosłupa. Jeszcze gorzej mają osoby zamieszkujące piętrowe domy lub dwupoziomowe mieszkania –. wnoszenie i znoszenie odkurzacza po schodach to prawdziwa udręka.

Wiele osób przyjmie westchnieniem ulgi wiadomość, że można już kupić odkurzacz zakładany na plecy. Urządzenie nazywa się The Backpack Vacuum i jest dostępne w sklepie internetowym Hammacher Schlemmer za 20. dolarów. Nie różni się ono od zwykłego odkurzacza niczym oprócz tego, że zakłada się je podobnie jak plecak. Odkurzacz można dopasować do swojej tuszy i wzrostu dzięki regulowanym paskom – tak więc żaden z domowników nie będzie miał wymówki, że odkurzacz na niego nie pasuje. Chodzenie z takim urządzeniem na plecach (szczególnie po schodach) jest dużo prostsze.

Niestety osoby ze schorzeniami pleców nadal nie będą mogły dzięki niemu uczestniczyć w pracach domowych –. odkurzacz swoje waży– 7,5 kilograma – więc dłuższe porządki dadzą się we znaki nawet osobom pełnym wigoru. Urządzenie nie może także pochwalić się dużą mocą silnika – wynosi ona 800 watów – ale jeśli sprzątamy w miarę regularnie, to powinno wystarczyć. The Backpack Vacuum został także wyposażony w filtr HEPA, dzięki któremu z urządzenia mogą korzystać osoby z alergią. W środku urządzenia znajdziemy 6 różnych szczotek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)