Testy UST‑M - tak przebadasz jakość wody w domu

Testy UST-M - tak przebadasz jakość wody w domu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

06.09.2013 11:36

Przesuszona skóra, biały nalot na naczyniach czy metaliczny posmak herbaty to tylko niektóre z oznak, że z naszym domowym H2O jest coś nie tak. Aby dowiedzieć się, jaki dokładnie mamy problem z wodą, powinniśmy ją przebadać. Testy UST-M pozwalają zrobić to w domowych warunkach.

Badania określające szczegółowe parametry wody można wykonać w laboratoriach terenowych stacji sanitarno-epidemiologicznych bądź skorzystać z usług niektórych producentów filtrów. Jeśli podejrzewamy, że nasza woda nie jest najlepszej jakości, warto najpierw wykonać prosty test określający jej podstawowe parametry. W ofercie firmy UST-M, polskiego producenta m.in. urządzeń uzdatniających wodę, znajdziemy testy, przy pomocy których sprawdzimy jakość wody płynącej z naszych kranów.

Woda po trzykroć zbadana - TEST-1
Wewnątrz opakowania znajdują się trzy paski testowe. Każdy z nich bada inny parametr wody - twardość ogólną, zawartość chloru i odczyn PH. Aby wykonać badanie, wystarczy zanurzyć pasek w wodzie z kranu o temperaturze 15-25˚C. Po 2 sekundach test należy wyjąć, ściągnąć z niego nadmiar wody i po 6. sekundach odczytać wynik. Na opakowaniu TEST-1 znajdziemy instrukcję, jak należy interpretować wyniki.
Cena: ok. 15 zł

Dla użytkowników studni - *TEST-4 *
Test paskowy przeznaczony głównie dla osób korzystających z wody z tzw. ujęć własnych. W opakowaniu znajdziemy pasek określający zawartość żelaza w wodzie, trzy paski do badania zawartości manganu, a także zbiornik na badaną wodę oraz szczegółową instrukcję przeprowadzenia testów.

Cena: ok. 26-30 zł

Do twardej wody - *TEST-T *
Kropelkowy test twardości wody. W opakowaniu znajdziemy zbiorniczek ze specjalnym płynem, pojemnik na wodę i strzykawkę. Do pojemnika na wodę odmierzamy strzykawką 5 ml wody, a następnie zakraplamy płyn. Dokładnie odmierzamy ilość wlanych kropel płynu do momentu, aż woda zmieni kolor z brunatnego na zielony. Liczba dodanych kropel wskazuje na stopień twardości wody. Skala podana na opakowaniu pomoże nam określić, czy woda jest twarda i w jakim stopniu.

Cena: ok. 30 zł

Jeśli wykonane testy wykażą, że woda, z której korzystamy, nie jest najlepszej jakości, możemy zwrócić się do producenta filtrów, aby pomógł nam dobrać odpowiednie urządzenie.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)