Testowy Windows XP SP3 dla wszystkich

Testowy Windows XP SP3 dla wszystkich
Źródło zdjęć: © IDG

20.02.2008 11:30, aktual.: 20.02.2008 12:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W niespełna dwa tygodnie po zakończeniu prac nad kolejnym testowym wydaniem trzeciego Service Packa dla Windows XP Mirosoft zdecydował się na udostępnienie tej wersji dodatku nie tylko zarejestrowanym testerom, ale wszystkim zainteresowanym. Od wczoraj każdy może pobrać SP3 RC2 dla Windows XP.

_ "Zdecydowaliśmy na poszerzenie zakresu testów RC2 ( "kandydata do wersji finalnej nr 2" ), ponieważ zależy nam na zabraniu jak największej liczby opinii i komentarzy użytkowników testowej wersji dodatku" _ - tłumaczy rzeczniczka koncernu.

Przypomnijmy: Microsoft ogłosił, że wersja RC2 jest gotowa 7 lutego - wtedy też dodatek został udostępniony ok. 15 tys. zarejestrowanych testerów. Wczorajsza decyzja o zaoferowaniu testowego SP3 wszystkim zainteresowanym jest pewnym zaskoczeniem - przedstawiciele koncernu nie wspominali do tej pory, że rozważana jest taka możliwość. Warto jednak wspomnieć, że to już drugie testowe wydanie SP3, które dostępne jest dla wszystkich - w grudniu na tych samych zasadach koncern udostępnił wydanie RC1.

Wśród nowości, które wprowadzić ma do Windows XP trzeci pakiet uaktualnień i dodatków, warto wymienić m.in. technologie Black hole router detection ( ma ona chronić system przed "złośliwymi" routerami, uruchamianymi przez przestępców w celu zaatakowania komputera przez Wi-Fi ), NAP ( Network Access Protection ), nowe, bardziej rozbudowane Centrum Bezpieczeństwa, system Microsoft Kernel Mode Cryptographic Module oraz unowocześniony mechanizm Windows Product Activation.

Udostępniona właśnie wersja testowa SP3 dla Windows XP ( wersja finalna ma być gotowa jeszcze w tej połowie 2008 r. ) dostępna jest na razie tylko w języku angielskim. Więcej informacji na ten temat oraz plik do pobrania można znaleźć na stronie Microsoftu - http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=114f3599-12af-42b2-aab1-b969a62c68a7&displaylang=en oraz w naszym serwisie Download - http://www.idg.pl/ftp/pc_17153/windows.xp.service.pack.3.release.candidate.3.html.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)