TEST: Samsung Galaxy S6 edge - pierwszy na świecie taki smartfon

TEST: Samsung Galaxy S6 edge - pierwszy na świecie taki smartfon
Źródło zdjęć: © samsung.com

17.04.2015 16:40, aktual.: 12.07.2016 13:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

TEST: Samsung Galaxy S6 edge - pierwszy na świecie taki smartfon, posiadający zakrzywiony wyświetlacz na obu krawędziach.

Na łamach naszego portalu pojawiło się całe mnóstwo doniesień na temat S6 i S6 edge. W relacji z targów MWC w Barcelonie podzieliłem się z wami pierwszymi wrażeniami z krótkiego zapoznania się z tymi modelami. Teraz, w trakcie testów smartfona z zakrzywionym wyświetlaczem mogę zweryfikować wszystko, co do tej pory o nim myśleliśmy. Czy wciąż będzie tak fantastycznie, jak obiecuje Samsung? Przekonajmy się.

*Ważna informacja: *test powstał w oparciu o model testowy S6 edge. Interfejs, jak również wszystkie najważniejsze parametry techniczne obu smartfonów są takie same. Można zatem potraktować ten test w dużej mierze, jako recenzję zarówno S6 edge, jak i S6.

_ "W S6 i S6 edge nie ma wymiennej baterii, ponieważ wierzymy, że prawdopodobnie mamy najlepszą baterię, jaką można włożyć do telefonu." _

Takie słowa usłyszałem w Warszawie. Jaka jest wasza opinia? Na naszym profilu na Facebooku komentujący wyrażali wyraźne niezadowolenie brakiem wymiennych akumulatorów. Czy tłumaczenie o „_ prawdopodobnie najlepszej _” baterii jest wystarczające? W przypadku akumulatora, jest różnica między modelami S6 i S6 edge. S6 posiada baterię o pojemności 2550 mAh, a S6 edge 2600 mAh. Jeśli myślicie, że te smartfony wytrzymają dłużej niż jedną standardową dobę, jesteście w błędzie. Nie mówię tu tylko o wyjątkowo intensywnym używaniu telefonu, ale też nawet o jedynie ponadprzeciętnym.

Czy to źle? Mamy na rynku urządzenia, które mogą nas cieszyć bez ładowania dwa dni, ale nie posiadają takiego zestawu parametrów i „bajerów”, co S6 edge. Jedyne, co można powiedzieć, to tyle, że bateria w najnowszych Galaxy trzyma tyle, co zdecydowanej większości innych smartfonów. Z tym, że pozostałe smartfony tyle nie kosztują. Nowością jest natomiast fakt, że w ciągu 1. minut można naładować S6 do takiego stopnia, że przez 4 h będzie w stanie pracować bez wołania o kabelek.

Baterię naładować można na dwa sposoby –. standardowo, dzięki złączu mini USB, podłączając kabel do sieci oraz bezprzewodowo. Indukcyjne ładowanie nie jest tak szybkie, jak standardowe, natomiast doskonale się sprawdza. Rozmawiasz z kimś przez podłączony do siebie telefon, a musisz wyjść do kuchni? Chcesz odejść kawałek dalej, ale potrzebujesz przy sobie smartfona? Ograniczenie wywołane przez kabel zasilający znika. Podnosisz telefon ze stacji ładującej i idziesz gdzie chcesz. Po powrocie tylko odkładasz S6 na właściwe miejsce, nie szukając kabla i zastanawiając się gdzie jest góra, a gdzie dół. To jest naprawdę genialna rzecz.

7. Pamięć.

Samsung Galaxy S6 oraz S6 edge są pozbawione slotów na karty pamięci. Na rynku dostępnych jest kilka wariantów z różnymi pojemnościami danych.

Samsung Galaxy S6/S6 edge: 32 GB, 64 GB, 128 GB.

8. Czytnik linii papilarnych

W końcu działa jak należy! Tu nie ma co wiele mówić. O ile w Note 4 działanie tej funkcji pozostawiało wiele do życzenia, w S6 mamy do czynienia z bardzo dobrym i szybko reagującym czytnikiem odcisków palców, który z trafnością rzędu 9/1. bezproblemowo odblokowuje telefon w efekcie przyłożenia jednego z zapisanych palców do przycisku Home. Wszystko odbywa się niemal identycznie i w tak samo skuteczny sposób jak w iP 6.

9. Podsumowanie i cena

Samsung Galaxy S6 edge to telefon, o którym można jasno powiedzieć „bierz i się nie zastanawiaj”, albo równie dobrze „nie ruszaj, nie opłaca się”. Pamiętajmy, że ten smartfon posiada istotną wartość dodaną –. zakrzywiony na obu krawędziach ekran. Osoby, które chcą się pokazać z pewnością kupią go głównie ze względu na ten „bajer”. Mniejsza ilość osób wybierze S6 edge na podstawie parametrów czy jakości wykonywanych zdjęć. Znajdą się też tacy, w których kieszeniach ten telefon się znajdzie tylko dlatego, że to Samsung i to nowy. Nie ukrywajmy, logo Samsunga jest drugą największą ”religią” na rynku mobilnym zaraz do urządzeniach Apple.

W każdym razie moja ogólna ocena smartfona S6 edge to 9/10.

Cena Samsunga Galaxy S6 edge jest –. można powiedzieć – rekordowa, a nawet historyczna. Ciężko jest przebić kwotę, jaką życzy sobie Apple za swojego iPhone’a 6. Czy koreański producent rzeczywiście jest pewien, że S6 edge to urządzenie warte swoich pieniędzy? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, biorąc pod uwagę pewne mankamenty, które deklasyfikują pozycję, a co za tym idzie również cenę, S6 edge.

32 GB 64 GB 128 GB
Samsung Galaxy S6 2999 zł 3399 zł 3799 zł
Samsung Galaxy S6 Edge 3599 zł 3999 zł 4399 zł

_ Sebastian Kupski _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (91)
Zobacz także