Tesla Battery Day 2020. Elon Musk obiecuje przełom w akumulatorach aut elektrycznych

Elon Musk
Elon Musk
Źródło zdjęć: © Getty Images | Maja Hitij

22.09.2020 18:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

22 września 2020 r. o godzinie 22:30 rozpocznie się Tesla Battery Day 2020. To specjalne wydarzenie, w trakcie którego mamy dowiedzieć się o kolejnych technologiach i innych nowościach dotyczących elektrycznych aut firmy Elona Muska, w tym nowych akumulatorów.

Musk obiecywał, że w trakcie imprezy padnie wiele ekscytujących informacji związanych z akumulatorami (i nie tylko), które zasilają elektryczne auta Tesli, w tym modele Semi, Cybertruck i Roadster.

Nowe akumulatory Tesli mogą podwoić zasięg

W sierpniu 2020 r. Elon Musk wyjawił, że nadejście wydajniejszych akumulatorów w samochodach Tesli to perspektywa 3-4 najbliższych lat. Co więcej, miałyby one zapewnić niemal dwukrotnie większą pojemność. Przejście z technologii litowo-jonowej na ogniwa litowo-żelazowe (o których jest tutaj mowa) wiązałoby się także z obniżeniem kosztów produkcji.

Właśnie ten ostatni aspekt sprawia, że ceny aut elektrycznych utrzymają się na wysokim pułapie, a planem Muska zawsze było upowszechnienie tego typu pojazdów u masowego odbiorcy. Aby zrealizować to założenie szef Tesli musi zadbać jednak o obniżenie cen aut, a nowa technologia produkcyjna ma być w tym kluczowa.

Oczywiście Musk znany jest z obiecanek i nierealistycznych terminów, których nie jest w stanie dotrzymać. Niemniej jednak Tesla Battery Day 2020 to ważne wydarzenie dla inwestorów i udziałowców firmy i cokolwiek, co zapowie Musk, obije się głośnym echem. Wydarzenie można oglądać od 22:30 czasu polskiego pod tym adresem.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)