Ten żart Google'a zmienił się w katastrofę

Ten żart Google'a zmienił się w katastrofę

Ten żart Google'a zmienił się w katastrofę
Źródło zdjęć: © chip.pl
02.04.2016 12:21, aktualizacja: 03.04.2016 12:18

Dziś mamy Internetowy Dzień Sucharów, znany również jako Prima Aprilis i tradycja wymaga, żeby każdy portal internetowy, dostawca usług i tak dalej wymyślił jakiś mniej lub bardziej udany żarcik. W tym roku psikus, który pojawił się w usłudze Gmail nie został odebrany zbyt dobrze...

Chodzi o funkcję Mic Drop, czyli dodanie przez zespół pracujący nad Gmailem drugiego przycisku "wyślij", z tym, że skorzystanie z niego owocowało ignorowaniem przez Google dalszej korespondencji z naszym rozmówcą, bądź rozmówcami. Funkcja w końcu nazywała się Mic Drop, czyli "Upuść Mikrofon" (i odejdź w nieznane, ignorując twojego rozmówcę).

Internetowy żart jednak zamiast być tylko zabawnym dodatkiem, wprowadził sporo chaosu w wymianie maili między użytkownikami Gmaila. Fora zostały zalane pytaniami "jak usunąć to #@$@#?!" albo "jak zrobić, żebym nie ignorował maili od mojego szefa, które aktualnie ignoruję bo wcisnąłem ten #@$$^%^ Mic Drop?!".

Google szybko zorientowałosię, że psikus wymknął się spod kontroli i usunęło dodatkowy przycisk z Gmaila, więc jeśli ktoś z was skorzystał z Mic Drop niechcący, niech wie, że wszystko już wróciło do normy i Gmail działa tak, jak powinien.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Zobacz jak działa Bash w Windows 10

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)