Ten latający skuter trafi do sprzedaży za 3 lata

Ten latający skuter trafi do sprzedaży za 3 lata

Ten latający skuter trafi do sprzedaży za 3 lata
Źródło zdjęć: © Chip.pl
14.05.2014 18:00, aktualizacja: 14.05.2014 18:15

Mamy już bezzałogowe statki latające. Teraz przyszedł czas na unoszące się w powietrzu skutery. Ten cud techniki będzie można kupić już za trzy lata.

Który fan science-fiction będzie potrafił oprzeć się takiemu cacku? Aerofex Corporation pracuje nad swoim wynalazkiem od ponad dwóch lat. Po serii testów i ogromnym zainteresowaniu powstałym wokół prezentacji prototypu, firma zdecydowała się rozpocząć masową produkcję tej maszyny.

Aero-X to skuter powietrzny, wykorzystujący w swojej konstrukcji rozwiązania znane z kwadrokopterów. Dzięki żyroskopowi, akcelerometrowi i własnych, opatentowanych technologiach, skuter jest w stanie automatycznie korygować swoje położenie w przypadku podmuchów wiatru. Dzięki dwóm wielkim wirnikom z włókien węglowych, pojazd może swobodnie lecieć nad każdym rodzajem powierzchni, także nad wodą.

Obraz
© (fot. Chip.pl)

W swojej obecnej formie jest wstanie wznieść się z dwiema osobami (max. 14. kg) na wysokość 3 metrów, rozpędzając się do maksymalnej prędkości 72 km/h. Niestety, trudno o nim jeszcze myśleć jak o zamienniku codziennego samochodu czy motocykla - na pełnym baku może latać tylko przez godzinę i 15 minut.
Za to sterowanie Aero-X jest banalnie proste - za prędkość odpowiadają manetki w kierownicy, natomiast skręca się balansując ciałem, natomiast za kontrolę wysokości odpowiada komputer. Dzięki temu kierowca nie będzie musiał posiadać licencji pilota.

Niestety Aero-X nie będzie tani, przynajmniej na początku. Pierwsze modele, które trafią do klientów w 201. roku, będą kosztować 85 tys. dol. Już teraz można dokonać rezerwacji wpłacając depozyt w wysokości 5 tys. dol.
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Oglądając to selfie umrzecie z zazdrości [wideo]

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (281)