Telewizory z funkcją... odstraszania komarów

Telewizory z funkcją... odstraszania komarów

Telewizory z funkcją... odstraszania komarów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
21.06.2016 10:42

HDR, QHD, 3D, Wi-Fi, cienka ramka, domowe centrum multimediów, wbudowany system operacyjny... To są wszystko bardzo istotne innowacje w świecie telewizorów, ale teraz można do nich dodać jeszcze jedną: odstraszanie komarów, które potrafią zepsuć niejeden miły wieczór.

Jesteśmy już przyzwyczajeni do tego, że nowe funkcje w telewizorach związane są przede wszystkim z jakością wyświetlanego obrazu, ewentualnie z wygodą obsługi czy dodatkowymi możliwościami rozrywkowymi. I pewnie właśnie dlatego nowa funkcja Mosquito Away zaimplementowana w kilku modelach telewizorów LG wzbudza nie tylko zdziwienie, ale nawet i małą sensację.

Pomysł LG, choć dziwny, wydaje się całkiem sensowny. Tym bardziej, że pierwsze telewizory z tą funkcją, takie jak prezentowany na zdjęciu model LG 32LH520. (ok. 1500 zł), trafiły już do sprzedaży na rynku indyjskim. A w Indiach, jak wiadomo, komarów nie brakuje. W dalszej kolejności telewizory odstraszające komary mają wejść również do sprzedaży na Sri Lance i na Filipinach. Aczkolwiek nie obrazilibyśmy się, gdyby i w Polsce tego typu funkcja była dostępna w telewizorach.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Jak to działa? Producent bazuje na sprawdzonym rozwiązaniu –. emisji ultradźwięków, które są niesłyszalne dla ludzkiego ucha, ale irytujące właśnie dla małych bzykających owadów. Nie jest to zatem związane z wydzielaniem jakichkolwiek związków chemicznych, które mogą być szkodliwe również dla ludzkiego zdrowia. Nie wiemy oczywiście, jaka będzie skuteczność tego odstraszania, ale – podobnie jak w przypadku innych preparatów czy rozwiązań antykomarowych – nawet częściowy sukces będzie już na pewno mile widziany.

Chcielibyście, żeby LG wprowadziło funkcję Mosquito Away również w telewizorach sprzedawanych w Polsce?

Źródło: Chip.pl

jb

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)