Telewizor Roku 2021: Nie tylko oglądanie TV, ale znacznie więcej

Telewizor Roku 2021: Nie tylko oglądanie TV, ale znacznie więcej

Telewizor Roku 2021: Nie tylko oglądanie TV, ale znacznie więcej
Marcin Hołowacz
28.12.2021 15:03, aktualizacja: 06.03.2024 21:22

Czasy się zmieniają, ale dobry telewizor wciąż stanowi centrum rozrywki w wielu domach. Niekoniecznie musi służyć do oglądania telewizji, ponieważ usługi VOD, płyty Blu-Ray 4K z filmami, a także gry z konsol nowej generacji mogą się okazać bardziej popularnymi zastosowaniami. Nie zmienia to jednak faktu, że sercem naszych salonów nadal pozostają telewizory.

Imperatory WP stanowią idealną okazję do tego, żeby nasi czytelnicy wytypowali najlepsze urządzenie do podziwiania filmów, seriali, programów dokumentalnych oraz fotorealistycznej grafiki z tytułów tworzonych przez najlepszych producentów gier na rynku.

HiSense Sonic Screen Laser TV

Obraz

Na rynku jest wielu miłośników projektorów przejmujących rolę domowego telewizora. HiSense wziął tą koncepcję i podniósł ją o poziom wyżej, przygotowując Laser TV: specjalnie zaprojektowany zestaw składający się z laserowego projektora ultrakrótkiego rzutu i zoptymalizowanego do współpracy z nim ekranu zapewnia obraz o przekątnej aż 100”, który jednocześnie ma doskonałą jakość. Przestrzeń barwna pokrywa 95% przestrzeni DCI-P3, a jasność sięga 3000 lumenów.

Dźwięk? Nie ma sprawy. Zgodny z dbx-tv system nagłośnienia Harman Kardon oferuje doskonałe odwzorowanie efektów dźwiękowych i ścieżki dialogowej, a wrażenia wzmacnia bezprzewodowy subwoofer.

LG OLED C1

Obraz

Telewizor OLED C1 od LG, czyli bardzo dobra propozycja dla miłośników rozrywki elektronicznej. Użytkownicy otrzymują 48-calową matrycę OLED o odświeżaniu 120 Hz, a do tego nie zabrakło jeszcze VRR (variable refresh rate) i ALLM (auto low latency mode).

Dopasowana częstotliwość odświeżania np. konsoli i wyświetlacza, a także opcja grania w 120 FPS, zostaną bez wątpienia docenione przez wielu graczy. LG OLED C1 sprawdzi się z PlayStation 5 lub Xbox Series X, lecz oczywiście może być także dobrym sprzętem do oglądania filmów.

Samsung Neo QLED 8K QN900A

Obraz

Prawda jest taka, że nie każdy przeszedł już na 4K, ale przy ewentualnej zmianie telewizora powoli trzeba myśleć o 8K, oferującym znacznie więcej szczegółów. Neo QLED 8K QN900A od firmy Samsung, stanowi ciekawą propozycję w temacie dobrych wyświetlaczy, które pozwolą wkroczyć na wyższy poziom rozdzielczości.

Idealny nie tylko do filmów, ale i do gier. Połączenie technologii QLED z podświetleniem mini LED daje świetne rezultaty, a panel VA o rozdzielczości 8K ma do zaoferowania 60 Hz, albo opcję 4K i 120 Hz. Ten ostatni wariant będzie idealny do grania na konsolach nowej generacji, więc Neo QLED 8K QN900A sprawdzi się w połączeniu z Xbox Series X lub PlayStation 5.

Sony Bravia XR 9

Obraz

Bravia XR 9 od firmy Sony, czyli idealny przedstawiciel serii Bravia XR, który powinien spełnić wymagania posiadaczy takich urządzeń nowej generacji, jak PlayStation 5 czy Xbox Series X. Poruszając temat telewizorów nieustannie nawiązujemy do rozrywki elektronicznej, a jest tak, ponieważ nowa odsłona konsol niedawno zawitała na rynek, przez co wielu konsumentów zastanawia się, który model telewizora sprawdzi się właśnie z takim sprzętem.

W tym konkretnym przypadku najwięcej zainteresowania wzbudza Cognitive Processor XR, czyli nowy procesor do przetwarzania obrazu. Producent zapewnia, że to pierwszy procesor z tak zwaną "inteligencją poznawczą", co ma umożliwiać zrozumienie i naśladowanie tego, w jaki sposób ludzie widzą punkty na ekranie. Owocem takiego podejścia do tematu jest możliwość korygowania i akcentowania kolorów oraz kontrastu, tym samym uzyskując świetne rezultaty.

Philips OLED 806

Obraz

OLED 806 od firmy Philips ma ekran o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli i odświeżanie na poziomie 120 Hz. Wiele osób doceni wysoki kontrast, głęboką czerń, a także szeroką paletę barw. Zwolennicy technologii Ambilight będą zadowoleni z dopracowanego rozwiązania w postaci czterostronnego Ambilight, które pozwala spotęgować wrażenia płynące z seansu, szczególnie wieczornego.

Oczywiście nie zabrakło również takich rozwiązań, jak chociażby VRR (variable refresh rate) czy ALLM (auto low latency mode), co zawsze stanowi zaletę dla osób zainteresowanych rozrywką elektroniczną. Można powiedzieć, że tryby przeznaczone do grania, przejmują rolę standardu w świecie telewizorów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)