Telewizja bez kucia ścian. Dla kogo antena pokojowa?

Nowoczesne gadżety co rusz rozwiązują nasze codzienne trudności
Nowoczesne gadżety co rusz rozwiązują nasze codzienne trudności
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

09.06.2021 13:33, aktual.: 06.03.2024 21:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bez kucia ścian, nadmiaru kabli i wszędzie tam, gdzie chcesz – tam postawić można antenę pokojową. Choć gniazdko TV jest obecnie standardem w większości domów i mieszkań to są sytuacje, kiedy mamy chęć na telewizję, ale brak nam takiej możliwości.

Telewizja bez zbędnych kabli?

Domek na działce bez gniazda TV, wynajmowane mieszkanie, w którym nie mamy możliwości założenia instalacji, czy dowolne inne trudności w konwencjonalnym odbiorze telewizji z użyciem pełnego okablowania i anteny zewnętrznej – wszystko to sprawia, że tanie, małe anteny pokojowe mogą okazać się przydatnym gadżetem. Te anteny pozwalają na odbiór 27 ogólnodostępnych kanałów bez wiązania się umową z operatorem.

Anteny pokojowe podłączymy do zasilania sieciowego albo bezpośrednio do telewizora za pomocą łącza USB. Są w przypadku większości modeli zgrabne i małe, a ich wzornictwo dość neutralne, dlatego mogą stać w dowolnym miejscu. W przeciwieństwie do tradycyjnych anten, tych nie montuje się na stałe. Gadżet jest w pełni przenośny i może być używane w dowolnym miejscu. Niektóre z anten tzw. pokojowych nadają się także do użytku zewnętrznego.

Antena pokojowa – warto wiedzieć

Trudnością w używaniu tego typu anten może być zasięg, jeśli nasza lokalizacja jest usytuowana z dala od dobrego zasięgu nadajników telewizji naziemnej. Tańsze modele to nie tylko mniej atrakcyjne wzornictwo (bywają duże, niezgrabne i niewygodne), ale i słabsza moc przekładająca się na zasięg. Może się zdarzyć, że usiłując zaoszczędzić drobną kwotę na urządzeniu, sami uniemożliwimy odbiór. Na szczęście te gadżety to nie jest duży wydatek, gdyż za produkt znanej marki, sprawdzony już przez użytkowników zapłacimy do ok. 200 zł, a i w niższej cenie znajdzie się spory wybór urządzeń tego typu.

Tańsze anteny mogą wymagać podłączenia nie tylko do telewizora (USB), ale też do sieci za pomocą wzmacniacza zasięgu. Bywa, że do zestawu nie są dołączone kable, dlatego warto sprawdzić przed zakupem, czy odpowiedni masz w domu. Koniecznie sprawdź przed zakupem możliwość skutecznego odbioru telewizji naziemnej nie tylko pod kątem zasięgu, ale tez możliwości twojego telewizora. Część osób nie pamięta, ze niektóre modele wymagają podłączenia także tunera, aby odbiór wszystkich kanałów był możliwy.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie