WP

Tego szukają Polacy w Google. Tylko jedno hasło jest tak popularne

Z wyszukiwarki Google korzysta zdecydowana większość z nas. Jesteśmy przyzwyczajeni, że możemy znaleźć w niej informacje na praktycznie każdy temat. Zauważyliśmy pewien wyjątek pośród wszystkich wyszukiwań.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oto, czego szukamy w Google
Oto, czego szukamy w Google (Pixabay.com)
WP

"Pogoda" jest bezkonkurencyjnym hasłem w Google. Próbowaliśmy znaleźć możliwie podobne hasła, jednak nic nie jest w stanie się równać z naszą potrzebą poznania warunków atmosferycznych. Wszystkie dane pochodzą z Goolge Trends i z góry zaznaczamy, że są blisko zaokrąglone, a na celu mamy pokazanie, jak bardzo popularne jest hasło "pogoda" w porównaniu do innych. Większość haseł wyszukujemy na różny sposób, więc wybraliśmy te, które uważamy za dosyć popularne.

Google Trends
Podziel się

Jak widać na obrazku, sytuacja polityczna w kraju nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem. Mało który Polak wpisywał w wyszukiwarce Google hasła takie jak "sąd najwyższy" czy "unia europejska". Szczególnie różnicę widać w ostatnich tygodniach. Wysokie temperatury dały się we znaki Polakom. Najwyższym zainteresowaniem cieszyła się "pogoda" 100 punktów, podczas, gdy hasła stricte polityczne osiągały blisko 1 punktu.

WP
Google Trends
Podziel się

500 plus na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy również nie zdobyło wielkiej popularności. Większą popularnością cieszy się hasło "kod", odnoszące się między innymi do Komitetu Obrony Demokracji.

Google Trends
Podziel się
Google Trends
Podziel się
WP

W czerwcu 2018 roku nawet podczas trwania mundialu, "pogoda" wciąż dominowała wyszukiwarkę, ale nie aż tak jak w sierpniu. Sprawdzanie temperatury zebrało 70 punktów a mundial 31.

Google Trends
Podziel się

Przy 100 punktach zebranych przez "pogodę" w sierpniu, aż 26 zdobywa... "google". W wyszukiwarce Google wpisujemy "google". Natomiast najbardziej konkurencyjnym hasłem był "facebook", który osiągnął pułap 57 punktów. Polacy często wchodzą na ulubiony portal społecznościowy przez Google'a.

Google Trends
Podziel się
WP
Google Trends
Podziel się

Ze statystyk możemy wywnioskować, że "pogoda" jest najbardziej interesującym tematem Polaków. Polityka nie cieszy się popularnością w wyszukiwarce Google. Lubimy o niej rozmawiać, ale niechętnie szukamy informacji w internecie.

Google Trends
Podziel się

W ciągu ostatnich 12 miesięcy hasło "pogoda" Polacy wyszukiwali około 11 100 000 razy. W porównaniu do "sąd najwyższy" szukanego około 14 800 to ogromna liczba.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP