Tego jeszcze nie było! 60 TB na dysku SSD

Tego jeszcze nie było! 60 TB na dysku SSD10.08.2016 10:27
Tego jeszcze nie było! 60 TB na dysku SSD
Źródło zdjęć: © mat. prasowy

Dyski SSD powoli stają się standardem i bardzo dobrze. Oferują nieporównywalnie większą wydajność i komfort pracy. Wysokopojemne dyski tego typu nadal są jednak relatywnie kosztowne. Niech ktoś poinformuje o tym Seagate?a.

Po wymianie dysku HDD na SSD twój komputer zyska zupełnie nową jakość pracy. Choć radzilibyśmy nie pozbywać się starego napędu - przyda się do przechowywania danych niezwiązanych bezpośrednio z aplikacjami czy systemem operacyjnym. Dyski SSD są nadal zauważalnie droższe od dysków HDD i choć typowe pojemności są już w dość przystępnej cenie, to napędy oferujące setki i tysiące gigabajtów są nadal poza zasięgiem typowego konsumenta. Przykład: dysk HDD o pojemności 1 TB kupimy już za 200-300 zł. W przypadku SSD za taką kwotę nabędziemy niezbyt zadowalające 250 GB.

Seagate, producent m.in. twardych dysków, nie czuje się jednak tym zrażony. Zaprezentował właśnie napęd SSD w 3,5-calowej obudowie o pojemności 60 terabajtów. W razie wątpliwości: nie, to nie jest żadna "literówka". Napęd z gęstą, szybką pamięcią NAND zaoferuje nam wyższą pojemność niż większość dysków HDD i do tego komfortową i szybką pracę znaną z dysków SSD.

Cena na razie nie jest znana. Możemy jednak śmiało założyć, że aby kupić ten dysk, będziesz musiał sprzedać dom i samochód.

lop / słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nowy procesor Samsunga to potwór

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)