Trwa ładowanie...
dut681l

Te monety z "Wiedźmina" będą warte fortunę. Specjalna polska seria

Dla niektórych zresztą już są. Nie ma się co dziwić, bo suma, jaką trzeba wydać, może zaskoczyć. Wiedźmińskie monety dostępne są w bardzo limitowanym nakładzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyjątkowe monety powstały we współpracy z Andrzejem Sapkowskim
Wyjątkowe monety powstały we współpracy z Andrzejem Sapkowskim (Mennica Gdańska)
dut681l

Mennica Gdańska we współpracy z Andrzejem Sapkowskim przygotowała pierwszą monetę inspirowaną cyklem "Wiedźmin".

"Jako jedyni otrzymaliśmy prawa do emitowania monet właśnie o tej tematyce" - podkreśla Mennica Gdańska.

Pierwsza moneta na rewersie pokazuje walczącego Geralta, który wraz z Yennefer próbuje uratować swojego kompana Jaskra, owładniętego zaklęciem Dżina.

dut681l

Zobacz też: 4 dolary – tyle są warte informacje o tobie i twoich długach

Layer 1

Moneta zdobiona jest wyjątkowo wysokim reliefem, który w najdrobniejszych szczegółach pokazuje każdy detal projektu. Miecz Wiedźmina został ozdobiony złotem. Yennefer otrzymała kulę wydrukowaną na drukarce 3D. W projekcie zastosowano najnowocześniejsze techniki, aby moneta zachwycała każdego, kto tylko na nią spojrzy.

Mennica Gdańska
   Mennica Gdańska

Cena? Za monetę o nominale 5 dol. zapłacić trzeba 1399 zł. To cena promocyjna, bo od 1 lutego 2020 zakup monety możliwy będzie w cenie regularnej - 1600 zł.

dut681l

Cenę tłumaczy nie tylko wykonanie, ale też nakład. Powstanie 2000 takich monet, z czego 700 trafi na rynek kolekcjonerski.

Jeżeli kwota zwaliła was z nóg, to zanim poznacie cenę drugiej monety, lepiej usiądźcie. Jest jeszcze bardziej unikatowa - wyprodukowanych zostanie 200 sztuk, z czego 100 z przeznaczeniem kolekcjonerskim. Mennica wyceniła monetę na 13,9 tys. zł!

W promocji, bo od 1 lutego 2020 roku trzeba będzie zapłacić 16 tys. zł.

   Mennica Gdańska

Moneta przedstawia kluczową dla całej sagi scenę z książki "Ostatnie Życzenie". Jak czytamy na stronie mennicy, "rewers zdobi wysoki relief ukazujący każdy szczegół projektu, a także agat, imitujący okno zamku". Jest to 1 kilogram czystego srebra.

dut681l

Podziel się opinią

Share

dut681l

dut681l
Więcej tematów