Te monety z "Wiedźmina" będą warte fortunę. Specjalna polska seria

Te monety z "Wiedźmina" będą warte fortunę. Specjalna polska seria
Źródło zdjęć: © Mennica Gdańska
Adam Bednarek

06.11.2019 12:25, aktual.: 06.11.2019 13:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dla niektórych zresztą już są. Nie ma się co dziwić, bo suma, jaką trzeba wydać, może zaskoczyć. Wiedźmińskie monety dostępne są w bardzo limitowanym nakładzie.

Mennica Gdańska we współpracy z Andrzejem Sapkowskim przygotowała pierwszą monetę inspirowaną cyklem "Wiedźmin".

"Jako jedyni otrzymaliśmy prawa do emitowania monet właśnie o tej tematyce" - podkreśla Mennica Gdańska.

Pierwsza moneta na rewersie pokazuje walczącego Geralta, który wraz z Yennefer próbuje uratować swojego kompana Jaskra, owładniętego zaklęciem Dżina.

Moneta zdobiona jest wyjątkowo wysokim reliefem, który w najdrobniejszych szczegółach pokazuje każdy detal projektu. Miecz Wiedźmina został ozdobiony złotem. Yennefer otrzymała kulę wydrukowaną na drukarce 3D. W projekcie zastosowano najnowocześniejsze techniki, aby moneta zachwycała każdego, kto tylko na nią spojrzy.
Mennica Gdańska
Obraz
© Mennica Gdańska

Cena? Za monetę o nominale 5 dol. zapłacić trzeba 1399 zł. To cena promocyjna, bo od 1 lutego 2020 zakup monety możliwy będzie w cenie regularnej - 1600 zł.

Cenę tłumaczy nie tylko wykonanie, ale też nakład. Powstanie 2000 takich monet, z czego 700 trafi na rynek kolekcjonerski.

Jeżeli kwota zwaliła was z nóg, to zanim poznacie cenę drugiej monety, lepiej usiądźcie. Jest jeszcze bardziej unikatowa - wyprodukowanych zostanie 200 sztuk, z czego 100 z przeznaczeniem kolekcjonerskim. Mennica wyceniła monetę na 13,9 tys. zł!

W promocji, bo od 1 lutego 2020 roku trzeba będzie zapłacić 16 tys. zł.

Obraz
© Mennica Gdańska

Moneta przedstawia kluczową dla całej sagi scenę z książki "Ostatnie Życzenie". Jak czytamy na stronie mennicy, "rewers zdobi wysoki relief ukazujący każdy szczegół projektu, a także agat, imitujący okno zamku". Jest to 1 kilogram czystego srebra.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (129)