Tap Strap: To nie kastet, to klawiatura!

Tap Strap: To nie kastet, to klawiatura!16.05.2016 07:10
Tap Strap: To nie kastet, to klawiatura!
Źródło zdjęć: © youtube.com / Tap

W niedalekiej przyszłości nie będziemy musieli dotykać ekranu urządzenia, by na nim pisać. Tap Strap to prototypowa klawiatura Bluetooth, która w całości opiera się na systemie gestów.

Tap Strap to wykonana z miękkiego tworzywa klawiatura, którą - podobnie jak kastet - zakładamy na dłoń. Dzięki wbudowanym sensorom i oprogramowaniu system rozpoznaje wprowadzanie znaków na jakiejkolwiek powierzchni - możemy pisać na kolanie, głowie, blacie biurka czy nawet w powietrzu. Nie znajdziemy tu żadnego lasera czy wskaźnika, na którym moglibyśmy się oprzeć. Całość opiera się wyłącznie na gestach.

W tej chwili trudno powiedzieć, na ile takie pisanie będzie wygodne w użyciu. Producent nie podaje, z jaką szybkością da się wprowadzać znaki, ale przygotowywana jest aplikacja treningowa. Klawiatura obsłuży 3. gestów, a jej dokładność wynosi według twórców 99 proc. Zaletą urządzenia ma być kompatybilność nie tylko z komputerami PC, ale także goglami VR i smartfonami. Póki co Tap Strap jest w fazie prototypu. Na rynku konsumenckim ma pojawić się pod koniec roku - wtedy mamy poznać cenę urządzenia.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Tap Strap: To nie kastet, to klawiatura!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)