Takiego selfie to nie ma nikt - naprawdę kosmiczne

Takiego selfie to nie ma nikt - naprawdę kosmiczne

Takiego selfie to nie ma nikt - naprawdę kosmiczne
Źródło zdjęć: © chip.pl
26.06.2014 09:01

Ależ ten czas leci. Łazik NASA wylądował na Marsie dokładnie 687 dni temu, co odpowiada marsjańskiemu pełnemu obrotowi wokół Słońca. Z tej okazji Curiosity przesłał Ziemianom fotografię na której możemy podziwiać go na tle skalistego krajobrazu.

Zrobotyzowane centrum badawcze wielkości samochodu dostarcza nam od niecałych dwóch lat informacji na temat Czerwonej Planety. Curiosity został tam wysłany po to, by udzielić przede wszystkim odpowiedzi na pytanie, które dręczy ludzkość od początków istnienia - czy w kosmosie istniało lub istnieje inne życie? Do tej pory łazik potwierdził istnienie wody na Marsie oraz obecność śladów węgla, wodoru, tlenu fosforu i siarki - niezbędnych do życia pierwiastków, które sugerują, że miliardy lat temu na planecie mogły żyć jakieś organizmy.

Wyniki badań dotyczące m.in poziomu promieniowania dostarczają naukowcom danych, które w przyszłości wykorzystane zostaną do budowy kombinezonów ochronnych.

Aktualnie Curiosity zmierza w stronę Mount Sharp - centralnego wzniesienia w kraterze Gale. Naukowcy przypuszczają, że pozyskane stamtąd materiały będą mogły rzucić więcej światła na historię planety.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Android 5.0: wyciekły pierwsze zrzuty ekranu

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)