Taki pojazd mógłby trafić na Marsa. Jest niesamowity!

Taki pojazd mógłby trafić na Marsa. Jest niesamowity!

Taki pojazd mógłby trafić na Marsa. Jest niesamowity!
Źródło zdjęć: © NASA
Adam Bednarek
08.06.2017 13:29, aktualizacja: 08.06.2017 15:02

Wygląda jak samochód z gry lub filmu science fiction. NASA pokazała prototyp pojazdu, który mógłby poruszać się po powierzchni Marsa.

Skojarzenie filmowe jest nieprzypadkowe i właściwe - za prototyp odpowiedzialni są ludzie, którzy na swoim koncie mają m.in. pojazdy występujące w filmie “Tron”. Ich projekt dla NASA spokojnie mógłby znaleźć się np. w “Marsjaninie” albo growej serii “Red Faction”, dziejącej się głównie na Marsie.

Mars Rover Concept Vehicle to prawdziwe bydlę. Ma 8,5 m długości, trochę ponad 4 m szerokości i nieco mniej niż 3,5 m wysokości. W teorii jest to pojazd w całości elektryczny, napędzany dzięki energii słonecznej.

To też mobilne laboratorium, które w każdej chwili może zostać odczepione od “jeżdzącej” części samochodu.

Niestety na razie Mars Rover Concept Vehicle nie powstał z myślą o tym, by trafić na Marsa. To prototyp mający zaciekawić ludzi koncepcją podboju Czerwonej Planety. Ale przecież nie możemy wykluczyć, że za kilka lub kilkanaście lat filmowa fikcja nie stanie się rzeczywistością.

Elon Musk i kierowana przez niego SpaceX zamierza wysłać załogową misję na Czerwoną Planetę już w 2024 r. Wizjoner i biznesmen przestrzegł, że chcący zamieszkać na Marsie muszą liczyć się z utratą życia. "Ryzyko śmierci będzie duże, nie można go uniknąć. W istocie pytanie brzmi - czy jesteś gotów umrzeć? Jeśli tak, to jesteś kandydatem do udziału w locie" - przyznał Musk. Cóż, jeśli obietnicą będzie nie tylko przejście do historii, ale i możliwość przejażdżki samochodem podobnym do prototypu NASA, to kandydatów nie trzeba będzie długo szukać...

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)