Takeya Flash Chill - pomoże zaparzyć herbatę i zmrozić ją w 30 sekund

Takeya Flash Chill - pomoże zaparzyć herbatę i zmrozić ją w 30 sekund

Takeya Flash Chill - pomoże zaparzyć herbatę i zmrozić ją w 30 sekund
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
14.06.2013 23:35

W sezonie letnim znacznie chętniej spożywamy chłodne napoje orzeźwiające, a wśród nich jednym z popularniejszych jest mrożona herbata. Jeśli nie chcesz kupować jej w sklepie, to dzięki temu urządzeniu będziesz mógł przygotować ją w domu.

Producent zachwala, że urządzenie pozwala schłodzić świeżo zaparzoną herbatę w ciągu zaledwie 3. sekund. Nie stoi za tym jednak żadna kosmiczna technologia - Takeya Flash Chill działa w bardzo prosty sposób.

W pierwszym kroku działa jak zwykły zaparzacz do herbaty - do specjalnego sitka nasypujemy herbatę, a następnie zalewamy dzbanek do połowy wrzątkiem. Kiedy herbata już się zaparzy, co zająć może kilka minut, przystąpić możemy do jej ochładzania. W tym celu najpierw zdjąć musimy pokrywę i odłączyć sitko, a następnie pozostałą połowę dzbanka uzupełnić kostkami lodu. Po tym musimy nałożyć i dokładnie przykręcić pokrywę, a potem przez 3. sekund energicznie potrząsać urządzeniem. I tyle - w 30 sekund temperatura herbaty zostanie znacznie obniżona, a dzięki szczelnemu zamknięciu nie utracimy jej smaku ani aromatu.

Dzbanek Takeya Flash Chill dostępny jest w kolorze niebieskim, czerwonym, żółtym i białym. Cena urządzenia wynosi około 8. złotych za dzbanek dwulitrowy oraz około 65 złotych za dzbanek litrowy. Cena nie jest wysoka, ale trzeba wziąć pod uwagę, że podobny efekt uzyskać możemy przy pomocy artykułów gospodarstwa domowego, które są standardowym wyposażeniem każdej polskiej kuchni.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)