Tak wygląda bankomat, przy którym padniesz ofiarą oszustwa

Tak wygląda bankomat, przy którym padniesz ofiarą oszustwa

Tak wygląda bankomat, przy którym padniesz ofiarą oszustwa
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
27.04.2012 10:39

Jak ostrzega Krebs on Security, specjaliści od przechwytywania danych z kart płatniczych dysponują nowym modelem urządzenia. Wystarczy spojrzeć na widoczne powyżej zdjęcie bankomatu wykonane w Los Angeles. Wcale nie wygląda podejrzanie, tymczasem doczepiona przez przestępców nakładka służyła tu do sczytywania danych umożliwiających dostęp do konta.

Aby się zorientować, trzeba spojrzeć z boku i dostrzec mały otwór, w którym mieści się kamerka:

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

Urządzenie było zasilane akumulatorem z telefonu komórkowego. Nakładka czytała dane z pasków magnetycznych i nagrywała wpisywanie PIN-ów przez klientów banku.

Dodatek do bankomatu zauważył jeden z użytkowników i wezwał policję. Funkcjonariusze z San Fernando Valley nadal nie odnaleźli osób, które umieściły czytnik na urządzeniu. Znaleźli za to na urządzeniu cyfrę pięć, która –. w najgorszym wypadku – jest numerem seryjnym.

Krebs przypomina podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z bankomatów: upewnienie się, że nikt nie stoi nam za plecami, gdy wpisujemy PIN, zakrywanie klawiatury dłonią, korzystanie z bankomatów tylko w dobrze oświetlonych miejscach widocznych dla wielu przechodniów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (144)