Tak szybkiego internetu na komórce jeszcze nie było!

Tak szybkiego internetu na komórce jeszcze nie było!

Tak szybkiego internetu na komórce jeszcze nie było!
Źródło zdjęć: © © tomispin - Fotolia.com
11.07.2014 08:19, aktualizacja: 11.07.2014 13:54

Ericsson i Qualcomm zaprezentowali pierwszą na świecie technologię 3C HSDPA w sieci komercyjnego użytku. Zarejestrowana próba pozwoliła na osiągnięcie prędkości pobierania 63 Mb/s.

Trzy nośne HSDPA została zagregowane w celu zwiększenia szybkości pobierania o 50% w porównaniu z wykorzystaniem pojedyncze nośnej bez względu na obciążenie sieci. Zarejestrowana próba pozwoliła na osiągnięcie prędkości pobierania 63 Mb/s. Test został przeprowadzony w paśmie 2,1 GHz WCDMA należącym do sieci Turkcell. Zastosowano trzy nośne 5 MHz dla danych pobieranych i dwa dla wysyłanych.

3C HSDPA zostało zaprojektowane w celu umożliwienia jednoczesnego pobierania z trzech nośnych 5 MHz dla pojedynczego użytkownika. Obsługuje jednocześnie transmisję, w której trzy nośne działają na tej samej częstotliwości, jak i transmisję dwupasmową, w której trzy nośniki są rozłożone na dwa pasma częstotliwości.

Demonstracja obejmowała również technologię EUL-MC (ang. _ Enhanced Uplink Multi-carrier _ ), która pozwala na zwiększenie prędkości wysyłania nawet o 100%. Próba zakończyła się sukcesem i pozwoliła na dwukrotne zwiększenie prędkości. EUL-MC pozwala na wysyłanie danych na dwóch nośnych 5 MHz dla pojedynczego użytkownika, dzięki czemu jest możliwość 100% przyrostu prędkości do 11,5 Mb/s. Zwiększenie prędkości jest możliwe niezależnie od obciążenia sieci.

Obie technologie - 3. HSDPA i EUL-MC są kolejnymi krokami ewolucji HSPA i głównymi etapami poprawy szerokopasmowego dostępu do sieci dla pojedynczych użytkowników. Przewiduje się, że pojawią się w pierwszych urządzeniach w II połowie 2014 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)