Tak działa internet światłowodowy. Nie trać czasu na powolne ściąganie danych

Tak działa internet światłowodowy. Nie trać czasu na powolne ściąganie danych
Źródło zdjęć: © Pixabay.com

30.01.2018 15:11, aktual.: 31.01.2018 10:53

Internet docierający do domu z prędkością światła – takie zdanie, jeszcze kilkanaście lat temu mogło kojarzyć się wyłącznie ze scenariuszem filmu sience-fiction albo bardzo odległą przyszłością, która czeka dopiero kolejne pokolenia. Rzeczywiście, internet światłowodowy wciąż jest określany mianem technologii przyszłości, ale już dzisiaj, dzięki zaawansowanym rozwiązaniom, jest on całkowicie realną ofertą sprzedawców tego rodzaju usług. Wśród nich, liderem jest Orange, aktualnie oferujący jeden z najszybszych internetów światłowodowych, który każdy może mieć w swoim domu.

Internet, który płynie z prędkością światła

Określenie internet światłowodowy, to nie chwyt marketingowy, a rzeczywista nazwa łącza, która umożliwia transmisję danych z prędkością światła. Jak to możliwe?

Internet światłowodowy to rozwiązanie, które jest możliwe dzięki supernowoczesnej technologii FTTH. To skrót pochodzący z języka angielskiego od wyrażenia: Fiber to the Home, które oznacza bezpośrednie połączenie centrali z domem użytkownika internetu. Przede wszystkim z tego powodu, internet może być ultraszybki, ponieważ na jego drodze nie ma żadnych przeszkód, które mogłyby zakłócać lub przerywać połączenie. Sam światłowód, to przezroczyste szklane włókno, wykonane z tworzywa sztucznego, przez które możliwe jest przesyłanie danych za pomocą światła.
Nowoczesna technologia FTTH, oparta na bezpośrednim przesyle danych oraz światłowodzie, zapewnia ultraszybki internet domowy, który może osiągnąć prędkość wynoszącą nawet 600 Mb/s. Taką ofertę można znaleźć na: https://www.orange.pl/view/internet-domowy.

Od czego zależy prędkość internetu światłowodowego w domu?

Choć światłowód zapewnia ultraszybki internet, to na jego drodze mogą pojawić się pewne czynniki spowalniające transmisję danych. Wszystkim im można zapobiegać, ponieważ źródła ich występowania często znajdują się w domu.

Jeśli internet spowalnia, pomimo korzystania ze światłowodu, wystarczy zwrócić uwagę na:
• ustawnie routera – optymalne jest dla niego miejsce w domu, które zapewni taką samą odległość wszystkim urządzeniem korzystającym z internetu. Aby temu zapobiec, warto korzystać z ultranowoczesnych routerów, które mają wbudowanych kilka anten, tak jak FunBox 3.0 od Orange (https://www.orange.pl/view/modemy-dekodery-Orange#modemy). Dzięki takiemu rozwiązaniu, ryzyko zakłóceń internetu, zostaje ograniczone do minimum;
• połączenie sprzętów – pomimo sukcesywnego rozwoju internetu mobilnego, wciąż łącza kablowe bywają stabilniejsze i szybsze. Warto więc połączyć urządzenia kablem, jeśli internet domowy spowolni;
• ilość włączonych aplikacji – często mogą one spowalniać transmisję danych, dlatego lepiej wyłączyć te aplikacje, z których aktualnie się nie korzysta;
• przepustowość sprzętu – im więcej osób korzysta z jednego łącza, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia zakłóceń i spowolnienia sieci, co w przypadku ointernetu światłowodowego jest ograqniczone do minimum.

Dostępność technologii światłowodowej dynamicznie obejmuje kolejne lokalizacje, ale ciągle nie wszędzie jest możliwość doprowadzenia tak szybkiego łącza. Trzeba jednak pamiętać, że FTTH to technologia przyszłości, dlatego można spodziewać się jej rozwoju na przestrzeni kolejnych lat.

Aby więc zapewnić sobie możliwie najszybszą prędkość internetu domowego, warto mieć na uwadze wszystkie powyższe punkty, a także rozważyć skorzystanie z oferty lidera na polskim rynku, w dziedzinie internetu światłowodowego.

Zalety korzystania z internetu światłowodowego

Decydując się na internet światłowodowy, można spodziewać się szeregu korzyści, które niesie za sobą to nowoczesne rozwiązanie. Wśród największych zalet, które wiążą się z technologią FTTH we własnym domu, warto wyróżnić:
• stabilność i niezawodność połączenia internetowego,
• superszybkie pobieranie danych,
• najwyższą jakość internetu,
• brak odczuwalnych spadków prędkości, nawet, jeśli z sieci korzysta kilku domowników jednocześnie,
• szybkie buforowanie,
• szybkie ściągnie filmów i plików,
• brak lagów,
• niski ping.

Wymienione korzyści, które wynikają z korzystania ze światłowodu, są najszybciej zauważane przez każdego użytkownika sieci. Wolne buforowanie i transmisja danych, wysoki ping czy ciągłe spadki prędkości to najczęstsze problemy, które potrafią skutecznie przeszkadzać w korzystaniu z internetu we własnym domu.

Aby czerpać jeszcze więcej z internetu i zagwarantować sobie niekończące się możliwości, jakie daje światłowód, warto skorzystać z dodatkowych opcji. Ultranowoczesny router z aplikacją, która pozwala na zarządzanie domową siecią czy pakiety dla całej rodziny, np. z telewizją, to nie tylko atrakcyjne oferty i gadżety, ale przede wszystkim korzyści dla każdego domownika. Więcej o pakietach rodzinnych z internetem światłowodowym można dowiedzieć się ze strony orange.pl.

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)