Trwa ładowanie...

Tajny projekt Alphabetu. Firma chce pozyskać nadludzkie moce

Jedno z laboratoriów Google pracuje nad tajnym projektem "Wolverine". Jego celem jest wyostrzenie ludzkich zmysłów, a dokładniej mówiąc – zapewnienie doskonałego słuchu, którego nie powstydziłby się żaden superbohater.
Share
Technologia, która pozwoli lepiej słyszeć
Technologia, która pozwoli lepiej słyszećŹródło: Pixabay
d4g5xmk

W amerykańskim, półtajnym ośrodku badawczo-rozwojowy "X" trwają prace nad projektem "Wolverine". Według portalu Business Insider działania firmy są wyrazem uznania dla jednego z superbohaterów serii filmów "X-Men", który posiadał nadprzyrodzone moce.

Nadludzki słuch od Google

Celem projektu jest stworzenie technologii rozszerzonej rzeczywistości, która pozwoli ludziom odfiltrować określone źródło hałasu, a nawet skupić się na jednym z nich np. wybranym głośniku znajdującym się w gwarnym, zatłoczonym pomieszczeniu.

Według byłych pracowników firmy, do których dotarł Business Insider, tajny projekt wciąż znajduje się na wczesnym etapie rozwoju i nie ma gwarancji, że kiedykolwiek ujrzy światło dzienne. Nie ma też gwarancji, że zachowa swoją aktualną formę, przypominającą duży aparat słuchowy.

d4g5xmk

Firma "X" ma doświadczenie w tworzeniu innowacyjnych pomysłów, ale nie uniknęła spektakularnych porażek, do których można zaliczyć projekt Loon (internet z balonów) czy Google Glass (okulary mające posiadać funkcje smartfonów). Trudno więc ocenić, czy pomysł ma szansę ostatecznie trafić na rynek. Business Insider zaznacza jednak, że zaangażowało się w niego wiele znanych i cenionych osób z branży technologicznej - były wiceprezes Starkey Hearing Technologies - Simon Carlile i byłego dyrektor ARPA-E - Jason Rugolo.

Zobacz też: Wielkie wichury. Czy staną się naszą codziennością?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4g5xmk

Podziel się opinią

Share
d4g5xmk
d4g5xmk
Więcej tematów