Tajemniczy amerykański wahadłowiec przygotowuje się do kolejnego lotu

Tajemniczy amerykański wahadłowiec przygotowuje się do kolejnego lotu

Tajemniczy amerykański wahadłowiec przygotowuje się do kolejnego lotu
Źródło zdjęć: © Giznet.pl
28.04.2015 11:53, aktualizacja: 28.04.2015 13:44

Tajny program amerykańskich wahadłowców X-37B stał się trochę mniej tajny. US Air Force pochwaliło się, że zagadkowa maszyna już niebawem wyruszy w kolejną misję.

Celem czwartego lotu orbitalnego X-37 będzie przetestowanie możliwości innowacyjnego napędu, jaki powstał we współpracy z NASA. I mniej więcej w tym miejscu kończą się wszelkie nowe informacje, którymi US Air Force chciałoby się dzielić z cywilami. Można jeszcze dodać, że start misji OTV-4 (Orbital Test Vehicle) zaplanowano na 20 maja, a pojazd na orbitę zostanie po raz pierwszy wyniesiony z Przylądka Canaveral.

Według oficjalnej wersji "główne cele programu X-37B są dwojakie. Po pierwsze testowanie technologii kosmicznych wielorazowego użytku w celu zapewnienia przyszłości USA w kosmosie, oraz przeprowadzanie eksperymentów, których rezultaty mają być badane na Ziemi". Niestety nie wiadomo o jakie technologie chodzi, co sprawia, że pojawiają się najróżniejsze spekulacje na temat natury projektu bezzałogowego wahadłowca.

Wiadomo natomiast, że oba zbudowane przez Boeinga egzemplarze mogą całkiem długo przebywać na orbicie. Podczas pierwszego lotu, który miał miejsce w 2010 roku, wahadłowiec pozostawał w przestrzeni przez 224 dni, druga jego misja trwała 469 dni, a trzecia 674 dni. Niestety nie wiadomo, czy podczas czwartego lotu X-37B padnie nowy rekord – wojskowi milczą na temat planowanej długości misji OTV-4.

Polecamy na stronach Giznet.pl: Google został operatorem komórkowymGoogle został operatorem komórkowym

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)