Tablet i netbook w jednym urządzeniu Asusa

Tablet i netbook w jednym urządzeniu Asusa

Tablet i netbook w jednym urządzeniu Asusa
Źródło zdjęć: © heise-online
17.07.2009 16:29

Zaprezentowany w styczniu przez firmę Asus model Eee PC T91 powinien pojawić się na rynku pod koniec lipca i kosztować 450 euro. Zamontowany w netbooku ekran dotykowy o przekątnej 9 cali (rozdzielczość 1024×600 pikseli) może być obracany, a także układany na klawiaturze. Da się go obsługiwać za pomocą palców lub dołączonego piórka, ale nie jednocześnie - w momencie, gdy dotkniemy palcem ekranu, sterowanie za pomocą piórka przestaje działać

Ponieważ system Windows XP nie oferuje żadnych funkcji specyficznych dla tabletów, a także nie obsługuje rozpoznawania pisma odręcznego, Asus dostarcza wraz z opisywanym modelem własny interfejs użytkownika - TouchSuite. Środowisko to zawiera m.in. kalendarz, program do zarządzania zdjęciami i pasek narzędzi dla Internet Explorera. W komputerze zastosowano procesor Intel Atom Z52. (1,33 GHz), a także 16-gigabajtowy dysk SSD. Dalsze wyposażenie obejmuje 1 GB RAM, interfejs WLAN 802.11n oraz Bluetooth. Do wyboru są dwa kolory obudowy: czarny i biały.

Obraz
© (fot. heise-online)

Co ciekawe, podczas targów Computex Asus zaprezentował wersję urządzenia z Windows 7 i lepszym wyposażeniem sprzętowym; ma ona pojawić się na rynku w październiku.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)