Trwa ładowanie...
d1p794s

Tablet i laptop w jednym. Zapomnisz o zwykłym komputerze

Urządzenia 2w1 nie są nowym odkryciem, choć dawniej uchodziły za niszowe. Dopiero po wprowadzeniu systemu Windows 10 na popularności zyskują laptopy, z których w razie potrzeby możesz korzystać jak z tabletu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Laptopy konwertowalne i hybrydowe to praktyczny i wygodny sprzęt
Laptopy konwertowalne i hybrydowe to praktyczny i wygodny sprzęt (iStock.com)
d1p794s

Laptopy 2w1 dzielimy na konwertowalne i hybrydowe. Pierwsze z nich mają klawiaturę obracaną o 360 stopni, podczas gdy w drugich da się ją całkowicie odczepić od dotykowego ekranu. Urządzenia tego typu są wyposażone w ekran dotykowy, dzięki czemu możesz korzystać z niego bez klawiatury. Tego typu sprzęt możesz kupić za całkiem niewielkie pieniądze. Budżetowe modele, które zaskakują wytrzymałością baterii i dużą przekątną ekranu, kosztują nawet mniej niż 900 zł.

Korzystaj, jak chcesz

d1p794s

Laptop Kiano Elegance o przekątnej ekranu 13.3 cala, wyposażony w odwracalny ekran umożliwia korzystanie z urządzenia na cztery sposoby, tak jak lubisz. Klawiatura może służyć nie tylko do pisania, ale również jako podstawka utrzymująca dotykowy ekran w pionie. Dodatkowo urządzenie jest wyjątkowo smukłe i lekkie – waży niecałe 1,5 kg. System operacyjny Windows 10 Home umożliwia wygodne korzystanie z urządzenia zarówno przy pomocy touchpada, jak i ekranu dotykowego.

laptop konwertowalny Pixabay.com
Podziel się

Wygoda i lekkość

d1p794s

Większość tego typu urządzeń została zaprojektowana tak, by służyć przede wszystkim jako doskonały sprzęt dla ludzi, którzy pracują w biegu. Laptop Acer Spin 1 wyróżnia się przede wszystkim wytrzymałą aluminiową konstrukcją, która należycie chroni wrażliwe części sprzętu przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo sprzęt jest wyjątkowo intuicyjny w obsłudze, w połączeniu z precyzyjnym rysikiem pozwoli ci na robienie szybkich notatek bądź przeprowadzanie korekt dokumentów lub edycji prezentacji odręcznie.

Konwertowalny czy hybrydowy?

Oba te terminy są często używane zamiennie, zarówno jedne, jak i drugie urządzenia wyposażono w dotykowe ekrany, a klawiatura jest potraktowana jedynie jako dodatek. W przypadku laptopów konwertowalnych umożliwiają to specjalne zawiasy, które pozwalają na odchylenie ekranu nawet o 360 stopni. W ten sposób otrzymujesz urządzenie, które możesz wykorzystywać jako tradycyjny notebook, postawić w pozycji namiotu, dzięki czemu będzie można wygodniej przeglądać zdjęcia lub oglądać filmy, odwrócić klawiaturę tak, by tworzyła stojak na tablet bądź ostatecznie odwrócić go tak, by można było z niego korzystać jak z tabletu. Zawiasy urządzeń hybrydowych mają podobny zasięg co klasyczne notebooki, z tą różnicą, że można całkowicie odpiąć ekran od klawiatury.

d1p794s

Postaw na wydajne rozwiązanie

Laptopy 2w1 to nie tylko wygoda, ale również większa wydajność, która znacznie przewyższa tablety z podobnej półki cenowej. Urządzenia konwertowalne są przeważnie bardziej wydajne niż hybrydowe. Dla przykładu Asus VivoBook Flip 14 to doskonałe połączenie praktyczności i wydajności. Wyposażony w dobrej jakości procesor Intel oraz dysk SSD 128 GB sprawi, że wszystkie procesy będą wykonywane błyskawicznie. Dodatkowo sprzęt dzięki zastosowaniu ultracienkiej ramki mieści 14-calowy ekran w obudowie podobnej do przeciętnego wyświetlacza o przekątnej 13 cali.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1p794s

d1p794s
d1p794s