Ta rękawiczka może zrewolucjonizować rynek komputerów i smartfonów. Zobacz wideo

Ta rękawiczka może zrewolucjonizować rynek komputerów i smartfonów. Zobacz wideo
Źródło zdjęć: © Youtube.com | Oliver Glauser
Piotr Urbaniak

26.07.2019 13:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zakładasz miękką, tekstylną rękawiczkę - a komputer może płynnie odczytać wszystkie ruchy dłoni. Nie potrzeba ani plątaniny kabli i ogromnej stacji bazowej, ani systemu kamer. Oto najnowszy wynalazek grupy szwajcarskich i amerykańskich naukowców.

Rękawiczkę opracowano na Politechnice Federalnej w Zurychu, przy wsparciu ze strony Uniwersytetu Nowojorskiego. Składa się z 44 elastycznych sensorów, które zostały zatopione w silikonie i tym sposobem naniesione na tekstylną podstawę.

Tajniki działania akcesorium są objęte tajemnicą. Wiadomo natomiast, że owa rękawiczka, gdy zostanie założona, pozwala precyzyjnie przekazać ruchy dłoni do komputera. To otwiera nowe możliwości interakcji z urządzeniami. Nie tylko w temacie gier wideo, ale także, a może przede wszystkim robotyki i zastosowań medycznych.

Autorzy prezentują koncept, w którym rękawiczka zostaje wykorzystana do powielenia ruchów gitarzysty. Ich technologia jest ponoć znacznie prostsza w użyciu niż klasyczne metody przechwytywania ruchu (ang. motion capture, mocap).

Działanie rękawiczki przedstawia film zamieszczony w serwisie YouTube. Możecie się z nim zapoznać powyżej.

Więcej szczegółów ma zostać ujawnionych w dniach 28 lipca - 1 sierpnia na konferencji SIGGRAPH 2019 w Los Angeles, poświęconej głównie innowacjom w branży technologicznej dla artystów i grafików.

Zobacz też: NVIDIA Ansel – przechwytywanie obrazu w grach już nigdy nie będzie takie samo

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)