Trwa ładowanie...
d2x3fho

T-14 Armata. Nowe dane o rosyjskim czołgu nowej generacji

Producent czołgów T-14 Armata zdradził szczegóły na temat wozu, które do tej pory nie były znane opinii publicznej. Doszło do tego podczas forum Army-2020.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czołg T-14 Armata podczas parady Dnia Zwycięstwa w Moskwie
Czołg T-14 Armata podczas parady Dnia Zwycięstwa w Moskwie (GETTY, Sergei Bobylev/TASS, Fot: Sergei Bobylev)
d2x3fho

Producent rosyjskich czołgów czwartej generacji T-14 Armata, fabryka Uralwagonzawod upubliczniła informacje na temat dokładnych wymiarów wozów oraz karabinu maszynowego sprzężonego z działem głównym.

Z ulotki reklamowej pokazanej na targach Army-2020 wynika, że czołg T-14 Armata ma niecałe 10 i pół metra długości wraz z lufą (10435 mm), niecałe 4 metry szerokości (3820 mm), oraz nieco ponad 3 metry wysokości (3218 mm).

Ćwiczenia wojskowe przy granicy z Polską i Litwą. Białoruś pręży muskuły

Bazując na tych wymiarach, można stwierdzić, że czołg T-14 Armata jest większy od Leoparda 2 (zarówno w podstawowej wersji, jaki i wersji 2PL) o kilka lub kilkanaście centymetrów w każdym wymiarze. T-14 Armata jest natomiast wyższy od amerykańskich M1 Abrams o prawie pół metra.

d2x3fho

Podczas forum Army-2020 wyjaśniła się też kwestia karabinu maszynowego sprzężonego z działem głównym, jest to PKTM kalibru 7,62 mm, czyli czołgowa wersja lekkiego karabinu maszynowego Kałasznikowa PK.

Rosyjski czołg T-14 Armata budzi zainteresowanie fanów techniki wojskowej, bo jest pierwszym, nowoczesnym rosyjskim czołgiem, który nie jest budowany w oparciu o model T-72.

Czołg T-14 Armata został zaprojektowany z myślą o zwiększeniu przeżywalności załogi. Posiada bezzałogową, lekko opancerzoną wieżę, oraz silnie opancerzony przedział załogowy umieszczony w podwoziu. Możliwości bojowe czołgu T-14 Armata były sprawdzane m.in. podczas konfliktu w Syrii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2x3fho

Podziel się opinią

Share
d2x3fho
d2x3fho
Więcej tematów