Szwajcarska firma stworzyła bransoletkę przeciw komarom

Szwajcarska firma stworzyła bransoletkę przeciw komarom
Źródło zdjęć: © New Atlas

27.08.2018 15:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziwny wynalazek Szwajcarów może w rzeczywistości okazać bardzo pomocnym urządzeniem. Dokuczliwe owady są w stanie zepsuć urlop, zwłaszcza gdy wybieramy się na miejsce znajdujące się w pobliżu wody. Opaska Nopixgo ma zabezpieczyć nas od ukąszeń.

Taka niezwykła bransoletka została opracowana przez inżyniera i elektryka Kurt Stolla, a jednym z najgłówniejszych zadań urządzenia było zapobiegnięcie zarażeniu się malarią. Jak wiadomo, ta choroba jest przenoszona głównie przez ukąszenia komarów. Obecnie nie mamy innych skutecznych sposobów na walkę z tymi owadami, oprócz odstraszających środków chemicznych, ale one nie są uniwersalne ani idealne. Dlatego potrzebuje bardziej poważnych wynalazków. Na przykład, takiej opaski.

Zgodnie z informacją, przedstawią na oficjalnej stronie internetowej bransoletki, jest ona bezgłośna, bezwonna, nietoksyczna, odporna na warunki pogodowe i ząb czasu. Do odstraszania komarów stosuje emisję elektromagnetycznych fal. Jak twierdzi Stoll, technologia, zainstalowana w opasce, imituje nadejście wyładowana elektrycznego. Zmysły komarów odczuwają to jako zagrożenie (na przykład, mocny wiatr i deszcz), więc zaczynają szukać bezpiecznego miejsca znacznie dalej, niż znajdujemy się my. Dla ludzi, oczywiście, fale emitowane przez bransoletkę są bezpieczne – mają tylko jedną setną tych promieni, które generują nasze smartfony. Obszar działania Nopixgo Mosquito Bite Protection Wristband osiąga maksymalnie 2 metrów.

Na razie skuteczność działania opaski wynosi tylko 50%, jednak jest to dopiero prototyp. Twórcy zamierzają dodać do Nopixgo aplikację, która umożliwi użytkownikom wpływanie na emitowane sygnały tak, aby te w jak najlepszym stopniu odstraszały komary w zależności od gatunku komarów oraz regionu świata. Wśród innych charakterystyk opaski są między innymi przyjazne dla skóry człowieka materiały, a także możliwość wytrzymania urządzenia do tygodnia na jednym ładowaniu. Ładować zaś będziemy za pomocą zwykłego portu micro-USB.

Obecnie wynalazek szuka wsparcia finansowego w ramach crowdfundingowej kampanii na Kickstarterze. Dla wszystkich chętnych został zorganizowany przedsprzedaż, koszt jednego egzemplarza Nopixgo Mosquito Bite Protection Wristband wynosi 70 dolarów, czyli niecałe 260 złotych. W przypadku, gdyż uda się zebrać założoną kwotę, zamówione w preorderze bransoletki trafią do swoich użytkowników już pod koniec tego roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)