Sztuczna inteligencja maluje obrazy. Wystarczy wpisać hasło

Sztuczna inteligencja maluje obrazy. Wystarczy wpisać hasło

Sztuczna inteligencja maluje obrazy. Wystarczy wpisać hasło
Źródło zdjęć: © Befunky
Arkadiusz Stando
20.08.2018 11:05, aktualizacja: 20.08.2018 11:22

W internecie pojawiła się ciekawa aplikacja, korzystająca z możliwości sztucznej inteligencji. Dzięki niej możecie stworzyć własne obrazy, poprzez konwersję tekstu na grafikę. Mówiąc krótko wpisz tekst, a SI go zobrazuje.

Możliwości sztucznej inteligencji ostatnimi czasy naprawdę imponują. Niedawno naukowcy z MIT Computer Science and Arctificial Intelligence Laboratory (w skrócie CSAIL) opracowali sztuczną inteligencję, która potrafi zobaczyć człowieka przez ścianę i rejestrować jego ruchy. To niesamowite osiągnięcie, ale powstają też mniej zaawansowane, ale równie ciekawe sposoby użycia możliwości sieci neuronowej.

Sztuczna inteligencja potrafi tworzyć dzieła sztuki. O tym przekonaliśmy się już kilka miesięcy temu. Tymczasem, dzięki tej stronie, możecie stworzyć własne symulacje obrazów, poprzez wpisywanie haseł. Z jednym warunkiem - musicie korzystać z języka angielskiego. Nie spodziewajmy się tylko czegoś normalnego. SI potrafi stworzyć przerażający obraz z najprostszego zdania. Ale jak widać, w niektórych hasłach odnajduje się całkiem dobrze.

Obraz
© http://t2i.cvalenzuelab.com/

Badacze wyjaśniają, skąd dochodzi do takich niestandardowych wizualizacji. Sieci neuronowe potrafią doskonale radzić sobie poprzez proste opisy tekstowe. Jednak kiedy zbyt wiele haseł kluczowych zbiega się w kodzie, zaczynają się gubić.

Obraz
© http://t2i.cvalenzuelab.com/

Sztuczna inteligencja zaprojektowana przez Crisa Valenzuela może zaskakiwać pod wieloma względami. Na przykład zależnie od ilości wpisanego hasła, cała koncepcja obrazu może się odmienić.

Obraz
© http://t2i.cvalenzuelab.com/

Zobaczcie więcej przykładów na stronie AI Weirdness.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)