Szósta generacja wytrzymałych notebooków Panasonic Toughbook CF-19

Szósta generacja wytrzymałych notebooków Panasonic Toughbook CF‑19

Szósta generacja wytrzymałych notebooków Panasonic Toughbook CF-19
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.06.2012 12:45, aktualizacja: 18.06.2012 13:37

W lipcu na polski rynek trafi szósta generacja wytrzymałych notebooków Toughbook CF-19 firmy Panasonic. Nowa wersja urządzenia charakteryzuje się wyższymi parametrami technicznymi i większą wydajnością, umożliwiając do 10 godzin pracy bez podłączenia do zasilania.

Nowy Toughbook CF-1. został wyposażony w trzecią generację dwurdzeniowego procesora Intel Core i5-3320 vPro o częstotliwości 2.6GHz (3,3 GHz) oraz układ graficzny Intel HD 4000. Pojemność dysku twardego została zwiększona z 320 GB do 500 GB, a samo urządzenie jest również dostępne w wersjach z dyskiem SSD o wielkości 128GB lub 256GB.

Usprawnieniu pracy mobilnej służy najnowsza wersja technologii Bluetooth w standardzie 4.0. która nie tylko zmniejsza pobór energii, ale również zwiększa szybkość nawiązywania połączenia i odległość przy której urządzenia będą mogły się połączyć. Komputer wyposażony jest także w moduł HSPA+ Ericsson F5521gw, który umożliwia pobór danych z prędkością do 21 Mbps. Z kolei obrotowy ekran, w który wyposażony jest Toughbook, daje możliwość korzystania z urządzenia w formie notebooka i tabletu.

Szósta generacja CF-1. jest w stanie pracować o godzinę dłużej niż poprzednia wersja - nawet przez 10 godzin bez podłączenia go do zasilania. Wydajność urządzenia wzrosła m.in. dzięki zwiększonej pojemności baterii oraz programowi zarządzającemu energią, który kontroluje jej zużycie w zależności od aktualnych zadań i procesów. Użytkownicy mogą też korzystać z trybu ukrycia, który poprzez wyłączenie chłodzenia, podświetlenia, kontrolek, głośników oraz podzespołów odpowiadających za komunikacje, umożliwia niezwykle cichą i energooszczędną pracę notebooka. Najnowszy Toughbook CF-19 jest kompatybilny z urządzeniami peryferyjnymi stosowanymi we wcześniejszych generacjach urządzenia, jak np. uchwyty samochodowe, ochraniacze ekranów czy stacje dokujące.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

CF-1. należy do klasy najbardziej wytrzymałych notebooków z serii Toughbook tzw. fully ruggedized. Obudowa urządzenia wykonana ze stopu magnezu chroni jego podzespoły przed uderzeniami, naciskiem z siłą 100 kg na metr kwadratowy i upadkiem z wysokości do 180 cm. Ponadto urządzenie pozostaje odporne na działanie wody i pyłu oraz może pracować w skrajnie niskich i wysokich temperaturach sięgających -20 i +600C.

Wysoką jakość obrazu zapewnienia matryca, wyposażona w specjalny filtr redukujący odbijanie promieni i pozwalający na korzystanie z urządzenia nawet w ostrym świetle słonecznym. Z kolei technologia Transflective Plus pozwala na zredukowanie zużycia prądu i zwiększenie żywotności baterii poprzez inteligentne wyłączanie podświetlenia ekranu, gdy jest ono zbędne.

Nowy Panasonic Toughbook CF-19 będzie dostępny od lipca 2012 roku, w cenie od 18 000 złotych netto.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)